В оздоровленні українських дітей задіяні майже всі міністерства та відомства

В оздоровленні українських дітей задіяні майже всі міністерства та відомства

20 червня 2008 року в м. Скадовськ (Херсонська область) відбулось засідання колегії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, головною темою якого стало питання оздоровлення дітей влітку п.р.

Заступник Міністра Ростислав Драпушко поінформував членів колегії, що за даними з регіонів, протягом літа буде оздоровлено 2,5 млн. дітей шкільного віку, що складає 51 відсоток від загальної кількості таких дітей. Особливу увагу буде приділено оздоровленню дітей соціально-уразливих категорій, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Передбачається. Що в цьому році держава зможе оздоровити 92 відсотки цих дітей.

Для забезпечення успішної оздоровчої кампанії функціонуватиме понад 18,5 тис. дитячих оздоровчих закладів, з них понад 16 тис. закладів з денним перебуванням і всього 759 стаціонарних та 90 - санаторного типу.

Ростислав Драпушко повідомив, що задля забезпечення якісного відпочинку та оздоровлення дітей задіяно цілу низку міністерств та відомств. Зокрема, Державним бюджетом на 2008 рік Мінсім’ямолодьспорту передбачено видатки у сумі 33 мільйони 724 тисячі 100 гривень для оздоровлення та відпочинку дітей в дитячих оздоровчих центрах МДЦ "Артек" і ДЦ "Молода гвардія".

Для Міністерства аграрної політики України на оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу передбачено видатки у сумі 10 мільйонів 565 тисяч 800 гривень. За ці кошти заплановано оздоровити 24 тисячі дітей працівників агропромислового комплексу, а також працівників соціальної сфери села.

У складі видатків Міністерства праці та соціальної політики України для оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено 178,4 млн. грн.

В межах бюджетних призначень, установлених Міністерству освіти і науки України, враховані кошти в обсязі 17,6 млн. грн. для здійснення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей.

Міністерством охорони здоров’я здійснено заходи щодо організації санаторно-курортного лікування дітей, які перебувають на диспансерному обліку, хворих на цукровий діабет та хронічні захворювання.

Підприємствами, установами, організаціями, які входять до сфери управління Мінтрансзв’язку, здійснено ряд заходів, спрямованих на безпечне перевезення дітей.

Міністерством внутрішніх справ уживаються заходи, спрямовані на виявлення фактів розкрадань, незаконного і нецільового використання бюджетних коштів, які виділяються підприємствам та установам курортної зони для поліпшення умов лікування і відпочинку дітей.

З метою забезпечення безпечних умов перебування дітей в оздоровчих закладах, попередження нещасних випадків та травматизму, відповідними службами проводяться перевірки стану готовності дитячих оздоровчих закладів. Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи організовано комплекс заходів, якими передбачено проведення перевірок протипожежного стану зазначених об’єктів, перевірка стану зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання, проведення інструктажів про заходи пожежної безпеки з керівниками та обслуговуючим персоналом під час оздоровчої кампанії.

Держспоживстандартом передбачено проведення у червні-серпні перевірок дотримання законодавства щодо захисту прав споживачів (надання послуг громадського харчування у дитячих оздоровчих закладах).

Водночас заступник Міністра наголосив, що однією з нагальних проблем є закриття оздоровчих закладів, які перебувають в різних формах власності і на долю яких держава не має вирішального впливу. Ростислав Драпушко повідомив, що представниками органів влади проведено співбесіди з власниками – керівниками підприємств та організацій стосовно відновлення діяльності закладів, які не функціонують. Однак, зауважив заступник Міністра, оскільки діючі нормативні документи не дають реальних важелів впливу з боку місцевих органів виконавчої влади на керівників підприємств - власників дитячих оздоровчих закладів, питання відновлення їх діяльності залишається не вирішеним.

Члени колегії взяли до відома інформацію, надану заступником Міністра та прийняли рішення, яке містить низку рекомендацій по забезпеченню якісного оздоровчого процесу.