Одне із завдань міліції - не дати втопити дитинство у пляшці вина

Одне із завдань міліції - не дати втопити дитинство у пляшці вина

Щодня наших дітей оточує безліч спокус - легальних і не дуже: комп'ютерні клуби, ігрові автомати, легкодоступний алкоголь і майже так само легкодоступні наркотики. Як протистояти цій «навалі», знає не кожна дитина, а тому справа дорослих - вберегти щасливе дитинство кожного юного українця. Турбота про дітей не лише на словах, але й на ділі - цього зараз потребує суспільство, інакше воно ризикує втратити ціле покоління.

Правоохоронці розуміють це, мабуть, як ніхто. Тому Міністерством внутрішніх справ України в період з 1 травня по 1 червня цього року організовано та проведено спеціальні заходи з попередження пияцтва серед молоді. Рейди пройшли по всіх регіонах нашої держави, в їх проведенні взяли участь понад 9,2 тисяч працівників міліції.

Правоохоронцям допомагали понад 6,7 тисяч представників громадськості - освітян, соціальних працівників та представників територіальних громад. Основним завданням стало виявлення причин і умов, які сприяють поширенню згубних звичок серед молоді. Аналіз отриманих даних показав, що серед основних причин поширення пияцтва серед підлітків - порушення правил торгівлі алкогольними напоями, втягнення підлітків у пияцтво дорослими, низька культура споживання алкогольних напоїв, недоброякісна реклама, відсутність місць дозвілля для молодих людей.

Результати заходів доволі невтішні - під час їх проведення до органів внутрішніх справ було доставлено майже 5,5 тисяч дітей, з них 612 підлітків, причетних до вчинення злочинів. За вчинення правопорушень до адміністративної відповідальності притягнуто 4870 підлітків, у тому числі понад 2,8 тисяч — за розлиття спиртних напоїв. За матеріалами перевірок фактів утягнення дітей в пияцтво слідчими порушено 163 кримінальні справи. До адміністративної відповідальності за доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп'яніння притягнуто майже 650 дорослих осіб.

Наступна цифра змушує серйозно замислитися: лише впродовж місяця міліціонери зафіксували понад 1,5 тисячі випадків продажу дітям різноманітних алкогольних напоїв. При цьому дорослі навряд чи замислювалися над можливими наслідками своїх дій...

— Аби ефективно протистояти такому соціальному злу, як пияцтво, потрібно широко залучати суспільство до вирішення цієї проблеми, - каже виконувач обов'язків начальника Департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України полковник міліції Тетяна Бухтіарова. - Одними адміністративними протоколами та кримінальними справами позитивних результатів ми не досягнемо, потрібно вирішувати проблему в корні. По-перше, необхідно зайняти дітей суспільно-корисною діяльністю: гуртки, спортивні секції, клуби за інтересами. По-друге, необхідно внести зміни до законодавства України, що регулює ринок рекламних послуг, в тому числі суттєво обмежити рекламу спиртних напоїв за участю відомих людей, на яких діти підсвідомо рівняються!

Зі свого боку обласні підрозділи МВС України направили подання до обласних держадміністрацій про усунення виявлених причин і умов, що сприяють вчиненню злочинів та правопорушень дітьми. Залишається сподіватися, що доля дітей хвилює чиновників не лише на словах, а й на ділі.

Микола Гулевич

Департамент кримінальної міліції у справах дітей МВС України