На Хмельниччині молодих та незабезпечених жінок навчатимуть мистецтву бути мамою
- Автор
- Дата публикации
У регіоні відкрили спеціальний центр, де жінки з дітьми безкоштовно отримують дах над головою, їжу, одяг та взуття. За два роки перебування в цьому закладі їм допомагають отримати освіту, знайти роботу та житло.
На Хмельниччині рятують малолітніх та незабезпечених матерів. Для них створено Центр матері і дитини. Його двері відкриті для жінок на сьомому-дев‘ятому місяці вагітності та матерів з дітьми, які опинилися у складних життєвих умовах та без родинної підтримки.
Так на Поділлі рятують малюків від дитячих будинків. Адже відсутність житла, бідність та психологічна криза – основні причини відмови матерів від новонароджених.
Алла Шеремет, директор Хмельницького обласного соціального центру матері та дитини: "Якщо є загроза вилучення дитини із сім‘ї, де умови загрожують чи здоров‘ю, чи життю дитини і є така загроза, що дитину можуть вилучити до дитячого будинку, така мама може перебувати у нас до того терміну, поки дитині не виповниться два роки. Також у нас можуть перебувати мами, які були вихованками шкіл-інтернатів, їм теж немає куди подітись з дитиною".
Центр розраховано на вісім мам з дітьми. Нині тут живуть перші дві міні-родини. 17-річна Ольга Дзяворук п‘ять місяців тому народила сина Артема. Молодій мамі ще в пологовому будинку погрожували не віддати дитину, бо неповнолітня утримувати його не зможе, а її батьки через пияцтво не допомагатимуть. 19-річний батько від сина відмовився. Та Оля навіть не думала віддавати малюка і майже чотири місяці чекала в лікарні на відкриття цього центру.
Ольга Дзяворук, жителька Хмельницького обласного соціального центру матері та дитини: "Добре, хорошо дивляться за дітьми. І я допомагаю, і вони мені допомагають, і до кухні, і коло кухні показують, показують як стірати, як дитину переодягти, бо я перше боялася, показували мені".
З юними мамами працює психолог, соціальний педагог та медик. Їх навчають правильно доглядати за немовлятами і вести господарство. За наступні два роки жінкам допоможуть налагодити стосунки з родиною, отримати освіту, знайти роботу, придбати чи зняти житло.