Навчальні досягнення сільських і міських учасників зовнішнього оцінювання практично не різняться між собою
- Автор
- Дата публикации
На сьогодні Центр оцінювання якості освіти проаналізував і узагальнив результати з української мови і літератури, математики та історії України.
Якщо проаналізувати результати тестування окремо за предметми, то вони виглядають таким чином. У зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури взяли участь 461 тис. 210 чоловік. З них 8,8% не пройшли прохідний бар’єр, тобто набрали 123 і менше балів за шкалою від 100 до 200 балів, 51,2% – набрали понад 150. Найкращі показники з української мови і літератури виявилися в учнів з Києва та Львівської області, найгірші – у Криму.
У тестуванні з математики взяли участь 226 тис. 84 абітурієнти, з них 4,6% не подолали прохідний бар’єр, хоча цей предмет учасники зовнішнього оцінювання обирали самі – математика не була обов’язковою. 52% мають оцінку понад 150 балів. Найкращі показники – у Києві, Севастополі, Херсонській і Чернігівській областях, найгірші – у Чернівецькій, Закарпатській та Вінницькій. З математики оцінки приблизно однакові. Порівняно з українською мовою і літературою зросла кількість тих, хто має початковий рівень навчальних досягнень, але й зменшилась кількість тих, хто має високий рівень навчальних досягнень. Проте стабільно високим залишається кількість учасників зовнішнього тестування, хто має достатній і середній рівні.
У тестуванні з історії України взяли участь 83 тис. 465 учнів. 9% із них дістали непрохідний бал, 51% набрали більш як 150 балів. Найкращі результати в Києві та Львівській області, найгірші – у Закарпатській і Одеській областях та в Криму.