Під час інспекції інтернатних закладів виявлено порушення прав дітей – Юрій ПАВЛЕНКО

Під час інспекції інтернатних закладів виявлено порушення прав дітей – Юрій ПАВЛЕНКО

16 жовтня 2005 року Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО інспектував прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та школи-інтернати. Група Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, до якої разом з Юрієм ПАВЛЕНКОМ увійшли заступник Міністра Тетяна КОНДРАТЮК та директор Департаменту дітей Людмила ВОЛИНЕЦЬ, побувала в інтернатних закладах Київської та Черкаської областей.

Перевірка була позаплановою. Заклади не були офіційно попереджені про інспекцію.

Порушення прав дитини були виявлені у спеціалізованій школі-інтернаті, що у селищі Бабанка Черкаської області, де один з вчителів жорстоко поводився з дітьми. Про це розповіли Міністру самі вихованці. Юрій ПАВЛЕНКО наказав директору школи-інтернату відсторонити викладача від роботи, доки не будуть з’ясовані усі обставини зазначених випадків. А дітям Міністр залишив свої координати та попросив у разі виникнення подібних ситуацій телефонувати особисто йому.

Потребує негайного ремонту система опалення у дитячому будинку змішаного типу «Материнка», у Білій Церкві, де мешкають малята віком від 1 до 4 років.

Загалом, Юрій ПАВЛЕНКО відвідав 6 інтернатних закладів. Окрім згаданих Міністр побував у двох прийомних сім’ях та ще двох дитячих будинках сімейного типу Київської та Черкаської областей.

Юрій ПАВЛЕНКО наголосив, що інспекція підтвердила потребу реформування системи інтернатних закладів та підхід до її фінансування. Також, Міністр нагадав, що згідно з Указом Президента, керівники районів несуть персональну відповідальність за долю кожної дитини-сироти та позбавленої батьківської опіки.

«Необхідний поетапний перехід від інтернатної системи до сімейних форм виховання – дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Ми розробили Концепцію реформування системи закладів для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Держава є для таких дітей батьком і матір’ю. Ми зобов’язані створити усі умови для того, щоб вони росли здоровими, розумними і щасливими», - зазначив Міністр.