Щороку дедалі більше українців отримують заповітний диплом, який визнають в усьому світі, а з ним блискучі перспективи для кар’єри

Автор

Освіта за кордоном доступна не лише дітям олігархів. Щороку дедалі більше українців отримують заповітний диплом, який визнають в усьому світі, а з ним блискучі перспективи для кар’єри. Більшість країн Європи пропонують освіту за ціною престижних київських вузів. Після запровадження обов’язкового тестування для випускників освіта за кордоном може стати альтернативою для тих, хто з якихось причин провалив тестування або ж не встиг зареєструватися на нього.

Навчатися за кордоном заради престижу, диплому світового рівня, досконалого знання іноземної мови та блискучих кар’єрних перспектив щороку вирушають дедалі більше українців. Найпопулярніші країни – Великобританія, США, Канада, Польща, Угорщина, Росія. До північного сусіда їдуть переважно ті, в кого ще з радянських часів залишився стереотип: найкраща освіта - в Москві та Петербурзі. Країни Східної Європи привабливі українському гаманцю. Там ціна навчання приблизно така ж, як і в київських вузах.

А от топ-10 університетів світу – у Сполучених Штатах та Британії: Гарвард, Оксфорд, Кембридж, Стендфорд, Йель. Їхні дипломи – найкращий кар’єрний старт, який тільки можна уявити.

Олена Компанець, директор консультаційного центру з питань навчання за кордоном: "Недорогое очень образование предлагают Польша, Венгрия, Румыния, Словакия. Здесь стоимость программы 1-2 тысячи евро в год. Страны Прибалтики также – Эстония, Литва, Латвия. В общем обучение многие университеты предлагают как на их родном языке, так и на английском. Поэтому здесь я вижу перспективы для Украины".

Стати студентом вузу за кордоном цілком реально. Для розумних і талановитих існує ціла система програм і грантів. Після суворого відбору навчання безкоштовне. Ті ж, хто їдуть самотужки, діляться на дві групи. Перша – діти олігархів. Часто вони починають своє закордонне навчання ще зі школи. Переважно в приватних пансіонах Великобританії. Один рік там коштує близько 50 тисяч доларів. Випускникам таких шкіл – відкрита дорога до будь-якого британського вузу.

Українка Людмила Солтер викладає англійську як іноземну в Дуврському коледжі. Каже, найкраще відправляти дитину до 15 років.

Людмила Солтер, викладач англійської мови у Дуврському коледжі: "Когда наши дети приезжают в Англию, они сразу занимают очень хорошую позицию в академическом плане. Потому что это умные, подготовленные дети по математике, они сразу успевают, у них навыки английского языка развиваются намного выше".

Здобувати ж диплом про вищу освіту, окрім дітей багатіїв, їдуть і представники середнього класу. Особливо популярна магістратура та друга вища. Роман Лисюк зробив стрімку кар’єру саме завдяки диплому магістра МВА британського університету Гринвіч. Ставши бакалавром в Україні, Роман склав всі необхідні тести і вступив на програму МВА. Але одразу почати навчання не міг – освіта коштувала 14 тисяч фунтів стерлінгів. Цю суму юнак заробляв півтора року. Каже, навчатися було важко: величезне навантаження, постійне недосипання та недоїдання. Отримавши диплом, новоспечений магістр МВА першим літаком повернувся в Україну.

Роман Лисюк, спеціаліст із міжнародних продажів інвестиційної компанії: "Тільки дякуючи освіті, тільки дякуючи тому, що в мене є певне бачення західних клієнтів, певний підхід до них, знову ж таки мова, освіта вже західного зразка, то тільки дякуючи цьому я вже можу тут нормально працювати".

Планувати навчання за кордоном бажано за рік. Передусім треба добре володіти мовою країни, в якій навчатиметесь. Через невідповідність програм, у вузи деяких країн можна вступити лише після 2-го курсу. Процес зарахування в кожному закладі свій. Іноді можна стати студентом і без іспитів, тільки відіславши до вузу свій шкільний атестат або диплом. Цінують також різноманітні грамоти за спортивні чи творчі досягнення.

Стефен Джонс, директор Дуврського коледжа: "В Британії окрім академічної освіти, велику увагу ми приділяємо фізичному вихованню, в нас постійно проходять спортивні змагання, ігри, а також творчості – драматичні гуртки, музика. Адже головна наша мета – виховувати лідерів".

Вступити до омріяного вузу за кордоном – це ще половина справи, запевняють в освітньому агентстві. Проблеми можуть виникнути в посольстві. Маючи на руках усі документи про зарахування, можна не отримати візи. Часто вимагають показати банківські рахунки та наявність нерухомості. У середньому для країн Євросоюзу на прожиття необхідно 800 євро на місяць. Не маючи достатньої суми, за кордон не випустять.