Українські медики вважають застарілою існуючу систему вакцинації проб Манту
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Доктор-педіатр Наталя Коломієць наголошує, що компоненти, які входять до складу проби Манту, мають безліч протипоказань, однак дітям попередньо навіть не проводять аналізів крові. "Існує багато інших методів боротьби й попередження туберкульозу, однак їх не допускають самі співробітники Міністерства охорони здоров'я України", - зазначила Н.Коломієць, передає "Інтерфакс-Україна".
Більшість імунологів вважає, що вакцинацію треба проводити індивідуально, а не масово й обов'язково, як це відбувається сьогодні. Наслідками проби Манту можуть бути інтоксикація, порушення нервової системи, гормональні збої й багато чого іншого.
Н.Коломієць відзначає, що туберкулін вітчизняного виробництва також може спричинити захворювання та туберкульоз.
Нагадаємо, з 4 по 12 квітня 2006 року в Хмельницькій, Херсонській і Вінницькій областях зафіксували значну кількість захворювань дітей після туберкулінодіагностики, так званої проби Манту. Загалом в цих регіонах провели 375 проб Манту. Із цих дітей госпіталізували 170. Після цього МОЗ оголосив мораторій на щеплення з використанням туберкуліну.
Батьки постраждалих дітей вимагають персональної зустрічі 25 лютого з міністром охорони здоров'я України Василем Князевичем, а також початку службових розслідувань Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою щодо причин погіршення самопочуття їхніх дітей протягом останніх двох років, заявила присутня на прес-конференції одна з матерів дітей, які постраждали від проб Манту у Вінницькій області, Людмила Вервека.
За її словами 11 квітня 2006 року після проведення проби Манту в одній зі шкіл Вінницької області з 90 дітей у 35 зафіксували серйозні порушення самопочуття, вони потрапили до лікарні. Лікарі після проведення обстеження всіх дітей відправили додому й не надали батькам жодних пояснень щодо погіршення стану здоров'я, крім атипової реакції на пробу Манту. Однак, за словами доктора медичних наук, імунолога Віри Казьмирчук, атиповими можна назвати реакції, якщо їхній відсоток не перевищує 3-5% від загальної кількості.
Фахівці стверджують, що причина - токсична реакція, спричинена туберкуліном, однак детальнішої інформації надати не можуть, оскільки партії туберкуліну, введеного цим дітям, зняли з виробництва й неможливо знайти жодної ампули. Л.Вервека наголошує, що за два роки дітей уже обстежили десятки лікарів і, що дивно, у всіх 35 дітей однакові діагнози.
Батьки зверталися до російського інституту вірусології й фахівці інституту визначили, що причина погіршення здоров'я дітей - туберкулін, який є основним компонентом проби Манту. "Ми впевнені, що нас підтримають сотні тисяч батьків в усій Україні", - наголошує Л.Вервека.