МОН скорочує кількість випускних іспитів З метою розвантаження випускників міністерство пропонує зменшити кількість іспитів у 11 класі

МОН скорочує кількість випускних іспитів

З метою розвантаження випускників міністерство пропонує зменшити кількість іспитів у 11 класі

З метою розвантаження випускників загальноосвітніх закладів міністерство пропонує, попередньо обговоривши це з педагогічною громадськістю (надійшло понад 100 пропозицій), зменшити кількість іспитів у 11 класі з п'яти до чотирьох. Передбачається державна підсумкова атестація випускників з української мови (обов'язково), історії України (обов'язково), математики (обов'язково, крім класів філологічного, суспільно-гуманітарного, художньо-естетичного, спортивного напрямів) та одного з предметів інваріантної складової навчального плану за вибором учнів. У навчальних закладах з профільним навчанням може проводитись атестація з предмета за вибором відповідно до профільної підготовки. У навчальних закладах з мовами навчання національних меншин предметом за вибором може бути мова навчання.

Випускникам навчальних закладів системи загальної середньої освіти за їх бажанням як атестація можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Окрім того, з метою унеможливлення маніпуляцій річними оцінками й балами за атестацію та підвищення ролі річної оцінки пропонується скасувати підсумкову оцінку. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту та атестат про повну загальну середню освіту на підставі семестрових виставлятимуться річні оцінки. Бали за атестацію виставлятимуться окремо.