МОН України узгодило 13 можливих ризиків проведення зовнішнього тестування

Міністерство науки і освіти України підійшло з усією відповідальністю до зовнішнього тестування, яке в наступному році мають складати всі вступники до вищих навчальних закладів. Про це під час проведення прямої урядової телефонної лінії заявили керівники міністерства - директор департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаш, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько та заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Казимир Левківський, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу В.О.Чухліб.

За словами Ярослава Болюбаша, останніми "штрихами" до підсумкового оприлюднення нових Правил вступу до ВНЗ україни стало узгодження з різними міністерствами, відомствами та ректорами вищих навчальних закладів тринадцяти можливих ризиків, які можуть постати на шляху абітурієнта до вищої школи. Як приклад він навів студента одного з київських технічних ВНЗ, який постійно здобував перші місця на міжнародних олімпіадах з математики та фізики, але за диктант більше "двійки" ніколи не отримував. "Якщо дотримуватись формальних правил вступу до вищої школи, то така обдарована дитина не змогла б навчатися у ВНЗ, оскільки всі абітурієнти при вступі пишуть диктант".

Ярослав Болюбаш зазначив, що узгодженому виробленню правил вступу до ВНЗ сприяло взаєморозуміння між двома міністрами - екс-міністром Станіславом Ніколаєнком та чинним міністром Іваном Вакарчуком, які головними пріритетами в освітній діяльності називали перехід на загальне зовнішнє оцінювання.