В українському препараті для недоношених немовлят “Сукрим” виявлено інфекційний збудник
- Автор
- Дата публикации
Вітчизняний препарат “Сукрим”, який є життєво необхідним для реанімації недоношених немовлят, є неефективним та смертельно небезпечним. У ньому виявлено інфекційний збудник.
Про це повідомив на прес-конференції віце-президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор СЕРДЮК. Він зазначив, що Державна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів поширила відповідний припис, що забороняє реалізацію, збереження та застосування всіх серій “Сукрима” ТОВ “Докфарм” (м.Сімферополь). “Однак через кілька днів з’явився новий припис про вилучення лише однієї партії цього препарату, а на працівників Держінспеції з контролю за якістю ліків чиниться тиск з боку певних “зацікавлених” осіб,”- заявив В.СЕРДЮК.
Президент Асоціації неонатологів України, професор кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупіка Олена СУЛИМА розповіла, що проблема використання сурфактантів, до яких належить і “Сукрим”, є досить актуальною. “Провідні українські лікарі-неонатологи неодноразово зустрічалися з виробниками ліків і вказували на недоліки препарату “Сукрим”. В Україні є нагальна потреба у таких ліках і ми не проти його використання ”, - зазначила О.СУЛИМА.
Головний неонатолог України Єлизавета ШУНЬКО, заявила, що є значний досвід застосування препарату “Сукрим”. “В Україні не зареєстровано жодного випадку смерті новонародженого внаслідок введення “Сукриму”. Будь-який препарат сам по собі не впливає на рівень виживання, є й інші чинники. Питання використання “Сукриму” потребує подальшого дослідження. Та, якщо є певні висновки Держінспекції, то треба дотримуватися законодавства,” – сказала вона.
Заступник головного державного інспектора України з контролю за якістю лікарських засобів А.ЗАХАРАШ повідомив, що Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів отримала запит від правоохоронних органів щодо перевірки препарату “Сукрим”.
“За результатами перевірки зразків “Сукриму”, був виданий припис стосовно вилучення усіх серій препарату. Але, за наказом МОЗ, заборона та вилучення усієї серії можливе лише тоді, коли лікарський засіб контактує безпосередньо з кров’ю людини. “Сукрим” не підпадає під цю категорію ліків”, - зазначив А.Захараш. Він також спростував закиди щодо тиску на працівників Держінспекції. На запитання, яку саме інфекцію виявлено у препаратах А.ЗАХАРАШ не дав відповідь, посилаючись на відсутність остаточних висновків.
“Від сьогоднішнього дня лікарі неонатологічних відділень мають розуміти, що поки застосовувати препарат “Сукрим” не можна”, - завершив свій виступ А.ЗАХАРАШ.
ДОВІДКА УНІАН. За словами професора Тетяни ЗНАМЕНСЬКОЇ - віце-президента Асоціації неонатологів України, вітчизняний препарат “Сукрим” не працює у недоношених дітей, особливо з критично малою масою тіла – від 500 грамів до 1,5 кг.
“Ящики цих ліків або лежать у лікарів під столами, або його просто зливають в каналізацію, свідчать директори неонатологічних центрів. А батькам говорять прямо - якщо у вас є можливість, купуйте дорогий імпортний препарат, якщо немає – реаніматологи дуже акуратно вводять сукрим, хоч і чітко розуміють, що він не працює . Представники фірми з обуренням часто мені розповідають, як високопоставлені особи, дзвонять і вимагають імпортний препарат (замість Сукриму). Думаю їм в голову не йде рятувати своїх дітей Сукримом. Цей препарат – для бідних. Тяжко дивитися, як маленький усім єством протестує, коли вводять розчин. Ніхто з медиків не дасть гарантії, що дитина виживе на цих препаратах” – розповіла професор ЗНАМЕНСЬКА в інтерв’ю кореспонденту УНІАН.