У тернопільських школах 70% дітей мають сколіоз
- Автор
- Дата публикации
У тернопільських школах 70% дітей мають сколіоз, загалом же по Україні дітей, які страждають на цю хворобу, близько 280 тисяч. Більше 80% усіх викривлень хребта є набутими, стверджують лікарі, решта - вроджені, а з ростом організму цей процес прогресує.
Виникнення і прогресування сколіозу провокує, як стверджують медики, малорухливий спосіб життя, неправильна постава, ослабленість організму та неоднакова довжина ніг. Найбільше від сколіозу потерпають діти шкільного віку. Учні знають, в якому положенні вірно читати, писати та сидіти за партою, але дуже часто про це забувають. Проблема сколіозу в учнів виникає, насамперед, через меблі, які не відповідають дитячому росту, кажуть лікарі. Учні уже з п’ятого класу переходять на кабінетну систему і часто за однією й тією ж партою на уроках доводиться сидіти як десятикласнику, так і п’ятикласнику. У той же час відповідні норми дозволяють навчатись за одними і тими ж партами лише тим школярам, різниця у віці яких не більше двох років. Недотримання цих норм у навчальних закладах і породжує сколіоз.
Міністерство освіти рекомендує купувати протисколіозні шкільні парти, однак грошей на них виділяє не багато. Тому у тернопільських школах звертаються по допомогу до батьків учнів.
Якщо проблему з партами намагаються вирішувати, то є інша не менш вагома причина набутого сколіозу - важкий портфель учнів. У школярів молодших класів ранець має важити не більше п’яти кілограмів. Однак і діти, і вчителі визнають: кожного ранку першокласник несе за плечима набагато більше. У школах стверджують: аби розвантажити дитячі спини, потрібно два комплекти підручників (один вдома, інший - у школі). Однак через брак фінансування, про додаткові екземпляри посібників лише мріють. А щоб виправити найменше викривлення хребта, дитині потрібно від двох місяців до кількох років, констатують експерти.