В Україні продавати реферати й дисертації можна до грудня

В Україні продавати реферати й дисертації можна до грудня

Юристи Міністерства освіти і науки України готовлять виправлення до Адміністративного кодексу, що передбачають покарання особам і організаціям, які займаються продажем рефератів, курсових, дипломних робіт і дисертацій. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко.

"Ці діячі руйнують навчальний процес. Я думаю, на перший раз це буде адміністративне покарання й великий штраф, при повторному притягенні штраф буде в кілька разів вище, а людину позбавлять права займатися підприємницькою діяльністю", - заявив міністр.

Покупці дипломних робіт і дисертацій покарані майже не будуть. "Тих, хто користується цими послугами, ми будемо карати шляхом виставляння їм незадовільних оцінок. В Україні є системи, які виявляють плагіат, але поки ми не розберемося з виробниками дипломних і дисертацій, проблема не ліквідується", - відзначив Ніколаєнко.

За словами Міносвіти, виправлення будуть внесені до Адміністративного кодексу не раніше грудня. "Зараз потрібно почекати кілька місяців - вибори-перевибори... А до зимової сесії ми встигнемо", - заявив міністр.

За словами першого заступника голови Вищої атестаційної комісії (ВАК) України Романа Бойко, його відомство вибірково перевіряє дисертації на наявність у них плагіату. "Цього року за допомогою комп'ютерної програми нами було виявлено п'ять-шість неякісних робіт, одна кандидатська взагалі була повністю чужа, раніше захищена в Росії", - говорить він.

За словами пана Бойко, щорічно в Україні захищається близько 6 тис. наукових праць і перевіряти все на наявність плагіату за допомогою комп'ютерної програми занадто дорого. "Ми робимо таку перевірку, якщо виникають підозри щодо якості роботи й авторства", - говорить він.