Нерідко недостатність йоду в організмі спостерігається від народження

Нерідко недостатність йоду в організмі спостерігається від народження

Це тому, що мама, будучи вагітною, не вживала морепродуктів або вживала їх дуже мало. Тож вагітним слід звертати увагу не лише на кальцій, залізо і вітаміни, але й на йод.

В усьому світі і в Україні також недорозвинення щитоподібної залози має бути діагностовано ще у пологовому будинку. Якщо вчасно не дати замісну терапію, така дитина не розвиватиметься повноцінно у психічному, розумовому і фізичному відношенні. Встановлення діагнозу у 3-4 місяці є запізно – зміни, що відбулися у щитоподібній залозі за цей час незворотні. Тому сьогодні вважається абсолютно недопустимим, якщо не проведений скринінг щитоподібної залози до 10 днів життя.

Якщо є підозра на недостатність залози, треба провести спеціальне гормональне дослідження. У разі підтвердження діагнозу, препарати треба вживати пожиттєво – замісна терапія гормонами щитоподібної залози і препарати йоду. Малюки до року отримують йод через молоко матері. Матеріям-годувальницям слід пам’ятати про це і не забувати про продукти, що містять цей елемент. Також він є в молочних сумішах (якщо дитина на штучному вигодовуванні) і в кашах, які служать прикормом дитині. Лише після року їжу малюка слід присолювати йодованою сіллю, але зовсім потроху.