Сьогодні в Івано-Франківському краєзнавчому музеї Міська ратуша відкрито експозицію виставки До 165-річчя виходу першого букваря Йосафата Кобринського
- Автор
- Дата публикации
- Автор
![Сьогодні в Івано-Франківському краєзнавчому музеї Міська ратуша відкрито експозицію виставки До 165-річчя виходу першого букваря Йосафата Кобринського](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/f/d4/a88a142f-1f6b957bcbb5fe7b0c6df5e0cc19bd4f.jpg?v=7156_1)
На виставці представлено понад 20 раритетних букварів.
Серед експонатів є перший буквар, виданий у Львові ще у 1842 році і, який мав назву "Буквар - новим способом зложений для домашньої науки та спосіб борзо виучити читати".
Організатори виставки залюбки показують "Руську читанку" Барвинського 1870 року, буквар з друкарні Ставропігійського інституту у Львові 1882 року, українську читанку Грінченка 1911 року, буквар, виданий у Києві в 1940, та читанку, видрукувану у Львові під час Другої світової війни.
Також представлені сучасні букварі, видані як за радянських часів, так і за роки незалежності України. Частину експозиції представляють букварі, які свого часу видавались у різних областях України.