В Україні не відвідують школи 5 тис. дітей шкільного віку
- Автор
- Дата публикации
З різних причин в Україні не одержують освіту майже 5 тисяч неповнолітніх шкільного віку. Такі дані отримані за результатами відповідних перевірок, ініційованих Генеральною прокуратурою України.
Найбільше таких дітей в АР Крим, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях і м. Севастополі, де на кінець навчального року без поважних причин не відвідують навчальні заклади від 100 до 1,5 тис. учнів.
Прес-служба Генпрокуратури також відзначає, що останнім часом одержали поширення факти залучення школярів і студентів до участі в політичних акціях замість відвідування занять. Встановлено, що тільки у квітні 2007 року понад 200 учнів загальноосвітніх шкіл і студентів вищих навчальних закладів у визначений час за грошову винагороду брали участь у політичних акціях. Як правило, дітей залучали представники організацій політичних партій без узгодження з органами освіти, керівниками навчальних закладів і батьками.
З метою одержання винагороди неповнолітні майже із всіх регіонів без дозволу батьків у групі зі сторонніми дорослими виїжджали до столиці, де жили в непристосованих тимчасових наметах в антисанітарних умовах, не мали належного харчування, медичного забезпечення.
За даними Генпрокуратури, протягом квітня 2007 року з політичних майданчиків м. Києва було госпіталізовано 13 неповнолітніх жителів Вінницької, Київської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей та м. Києва.
Також перевірки показали, що нерідко загроза життю й здоров'ю дітей має місце через недбалість службових осіб органів і закладів освіти. Так, у Волинській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській областях не забезпечена охорона життя й здоров'я учнів при організації їхніх виїздів за межі місць проживання й навчання, у т.ч. на екскурсії, та інші заходи. Вивіз дітей проводився без узгодження з місцевими органами освіти із залученням осіб, які не мають дозволу на здійснення такої діяльності. У результаті незаконних дій тільки у квітні-травні цього року одна дитина загинула, 24 травмовано. За цими фактами прокурорами порушено 3 кримінальні справи.
Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, на усунення виявлених порушень закону прокурорами внесено близько 30 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності вже притягнуто 20 службових осіб органів і закладів освіти. Також Генеральною прокуратурою України внесене подання міністру освіти та науки України Станіславу Ніколаєнку.