Мінпраці коментує ситуацію щодо сплати внесків до ПФУ за мам-декретчиць

Мінпраці коментує ситуацію щодо сплати внесків до ПФУ за мам-декретчиць

Як відомо, за застрахованих мам-декретчиць внески до Пенсійного фонду сплачувалися Фондом страхування з тимчасової втрати працездатності. На цю обставину звернули особливу увагу в 2007 році, коли функцію щодо здійснення виплат допомоги при народженні дитини та допомоги з догляду за дитиною до трьох років було передано від Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності органам праці та соціального захисту. З’явилися спекуляції щодо цього, і в молодих жінок виникли побоювання, чи збережеться за ними право нарахування стажу та страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Докладніше про це коментує Міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв.

З прийняттям Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж обраховується винятково за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України в сумі не менше мінімального страхового внеску. Держава взяла на себе соціальний захист жінок, які перебувають у відпустці з догляду за дитиною до трьох років. Ідеться про великі кошти, які належать платникам податків, водночас існують інтереси мільйонів матерів. Тому іншого виходу немає. Держава стала на бік людей, які народжують дітей, і сказала: “Ми будемо платити внески за цю категорію жінок, причому внески до Пенсійного фонду застрахованих осіб перераховуватиме Державний бюджет”.

Як відомо, 1 січня 2004 року набув чинності Закон України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. А починаючи з 2005-го року перераховуємо внески до ПФУ. Почали з 10% у 2005 році, у 2006-му - вже сплачуємо 20, у 2007-му- вже 30 і так, з часом, дійдемо до 100%. Але при обрахуванні пенсії братимемо мінімальну заробітну плату, починаючи з 2004 року. Отож, мами, які пішли в декрет у 2004 році, є соціально захищені. Тому що якби за них не платили страхові внески, то цей період узагалі не було б зараховано до їхнього страхового стажу.

Отож, вперше з 2005 року було сплачено страхові внески до ПФУ за мам-декретчиць, і такі платежі до фонду здійснюються щороку. Ця норма закону поширюється як на застрахованих, так і на незастрахованих жінок. Крім того, в 2007 році вперше за працюючих жінок страхові внески сплачуються з держбюджету, а не з Фонду соціального страхування.

У цьому році з Держбюджету передбачається перерахувати страхових внесків до ПФУ на суму майже 550 мільйонів гривень. Перші внески за всіх одержувачів допомоги в догляді за дитиною до досягнення нею трирічного віку за перший квартал 2007 року вже надійшли до Пенсійного фонду України у визначений термін.