У столичних школах пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності

У столичних школах пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності

Незабаром літні канікули. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків, які виникають із вини дітей. Їхнє легковажне поводження з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних і трагічних наслідків. За даними Держкомстату, у 2006 році в України від нещасних випадків у невиробничій сфері загинули 1468 дітей: із них через випадкові утоплення та занурення у воду – 304, від нещасних випадків, пов’язаних із транспортом – 302, через випадкові механічні удушення – 272, викликаних вогнем та полум’ям – 74.

Аби зменшити цю трагічну статистику, навчити дітей поважно ставитись до безпеки перед шкільними літніми канікулами Головним управлінням МНС у Києві і Головним управлінням освіти та науки Київської міськдержадміністрації у столичних школах проводилися “Тижні знань безпеки життєдіяльності” під гаслом “Обізнаність дітей – запорука безпеки”. Для столичних школярів рятувальники МНС провели відкриті уроки з “Основ безпеки життєдіяльності”. Учні жваво реагували і на працівників МНС, і на навчальні фільми, наперебій розповідали власні історії про пожежі та надзвичайні ситуації, свідками яких їм довелося бути. При цьому діти вразили самих рятувальників своїми знаннями про те, як треба поводитись під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

Практично в кожному навчальному закладі перевірялися дії персоналу на випадок виникнення умовної пожежі, під пильним оком професіоналів діти евакуйовувалися зі школи, вживали першочергових заходів для ліквідації надзвичайної ситуації та викликали Народну службу порятунку МНС “01”. Найкраще з таким завданням впоралися у Святошинському районі - ЗНЗ №223; у Солом’янському - інтернат-гімназія №13, СЗШ №12 і 26; у Печерському - СЗШ №5, 89 і 80; в Оболонському - школа-інтернат №21, у Голосіївському - школа-інтернат №9, у Дарницькому - СЗШ №291, у Шевченківському - ліцей №38. В окремих навчальних закладах пройшла демонстрація можливостей пожежно-рятувальних підрозділів МНС, при цьому справжні рятувальники спілкувалися з дітьми, багато яких висловили бажання поступати на навчання до вузів системи МНС.

Опісля проведення таких заходів можна зробити висновок: вони справді сприяють покращенню культури безпечної поведінки дітей та й самих дорослих. Нерідко потім хлопчики та дівчата навіть навчають своїх батьків правил безпеки життєдіяльності.