Дитячі садочки звільняють від орендарів

Дитячі садочки звільняють від орендарів

Причина останнього рішення Київради - зростання народжуваності і масове будівництво житла. Тому замість будівництва нових дитячих садочків вивільнятимуть старі.

Зміна декорацій у дошкільних закладах. Орендарі залишають приміщення дитсадків. Услід за серпневим рішенням Київради, яка, схвильована зростанням народжуваності у столиці, розпорядилася: замість зводити нові дитсадки, нехай звільняють старі - від орендаторів. Утім, освітяни від такої директиви не в захваті. Марія Турченюк, завідувачка дитсадка № 198, шкодує, що йде орендар. Бо саме за його рахунок садочок поліпшив своє матеріальне становище.

Марія Турченюк, завідувач дитсадком №198:

- Три роки я працюю з орендарем. Відтоді дуже змінився садок…Дуже багато придбано іграшок, килимове покриття, твердий і м»який інвентар…Якщо в мене не буде орендарів, не буде такого комфорту…

Тисяча вісімсот гривень на місяць – такою була орендна плата за кілька приміщень у садочку. Тепер орендар згортає свої пожитки. Згортає смиренно, адже термін дії таких угод - одинадцять місяців.

Віктор Паньок, орендар:

- Ми орендували 518 метрів квадратних площі в дитсадку №198. Зараз 460 метрів швидко покинули. Це розпорядження нам не є добре. Однієї оренди в нас 360 гривень. Матеріальної допомоги ми відшкодовуємо двум садочкам.

Лише в Голосіївському районі таких орендованих садочків дотепер була чверть. З вересня левову частку угод скасували. У районному управлінні освіти називають головний мотив: цьогоріч до садочків пішло майже на сто п'ятдесят дітей більше, ніж торік. Крім того, кажуть про енергійну забудову району багатоповерхівками.

Людмила Білецька, управління освіти Голосіївського району:

- Ми в районі додатково відкрили двадцять дошкільних груп раннього дошкільного віку з року до трьох і для діток з трьох до шести…Справа в тому, що будинки з»являються в тих гарячих точках району, де будівництво дошкільних закладів не йде такими темпами, які б охопили все дитяче населення.

Такі нові меблі, іграшки, килими, паркани – те, чим зараджували орендарі садочкові. Так було досі. Така ціна нової директиви. Тим часом, за дев'ять років в районі не звели жодного нового дитсадка.

//5tv.com.ua