Українське суспільство наразі є досить закритим до проблем дітей з особливими потребами

Українське суспільство наразі є досить закритим до проблем дітей з особливими потребами

Іграшки, одяг, ковдри, а також вже традиційні щорічні 60 доларів для кожної дитини привезли закарпатським дітям-сиротам американські благодійники проекту «ТАЧ» («Візьмися за руку однієї української дитини»).

У складі цьогорічної делегації з міста-побратима Ужгорода – Корвалліса (штат Орегон, США) – лікарі-логопеди, фахівці соціальної роботи, шкільні вчителі, мамологи, спеціалісти з усиновлення. В Ужгороді перебувають і засновниці проекту – Еліс Ремптон та Сейбра Кіллен. Як зауважив журналістам в Ужгороді Еліс Ремптон, "побувавши у сиротинці, ти вже не можеш не повернутися туди ще раз. У Корваллісі та й в інших містах Америки є чимало людей, які готові допомогти українським дітям. Звичайно, було б добре, якби і місцеві родини піклувалися про цих дітей. Однак українське суспільство наразі є досить закритим до проблем дітей з особливими потребами. Кожна дитина, незалежно від того, чи має вона батьків, яким є її розумовий та фізичний розвиток – вона усе ж має право на майбутнє і ми зобов’язані їй допомогти». За словами координатора проекту з українського боку Зіти Баторі-Тарці, проект «ТАЧ» був заснований у 2001 році як спонсорська програма міст-побратимів з метою підтримки дітей-сиріт та дітей з особливими потребами. Відтоді щороку до Ужгорода приїздять американці з допомогою для вихованців Часлівецької школи-інтернату (110 дітей), Благодійного фонду «Нова Сім’я» (115 дітей), ужгородського медико-соціального реабілітаційного центру (50 дітей) та громадських організацій «Новий початок» і «Дім Павлово» (22 дітей).

Спонсорами проекту «ТАЧ» виступають окремі особи, американські школярі (діти віддають частину своїх кишенькових грошей), офіс місцевого шерифа тощо. 60 доларів – не надто велика сума, щорічний внесок якої під силу й більшості українських сімей, організацій, професійних чи учнівських колективів. Саме це намагається сказати українцям проект «ТАЧ». Крім того, гості разом з дітьми-сиротами ходять у кіно, театр, цього року у програмі – спільних похід у піцерію. Це дає змогу дітям відчути себе потрібними і цікавими іншим людям, краще адаптуватися до суспільства.

Серед здобутків програми – ремонт каналізаційної та водопровідної системи у Часлівській школі, закупівля ліжок, постільної білизни, одягу, облаштування пральні, встановлення нових ігрових майданчиків у Часлівецькій школі-інтернаті та в реабілітаційному центрі, фінансування харчування дітей з «Нової сім’ї».

Представники Ужгородського медико-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Дорога життя» повідомили на засіданні, що 30 вересня в Ужгороді відбудеться благодійний концерт доктора історії Гарвардського університету та рок-співака Алекса Діллона.

//ua-reporter.com