Українські вищі навчальні заклади переходять на загальноєвропейську систему навчання

У проекті Концепції розвитку освіти на 2006-2010 роки, окремим розділом задекларовано приєднання України до так званого Болонського процесу. Позитив очевидний - і полягає у якості навчання. Але для студентів це означатиме більше роботи. Бо через традиційні прогули їх позбавлятимуть балів.

На Болонську ситему навчання університети переходитимуть поступово - до 2010 року. Знання студентів оцінюватимуть за кредитно - модульною системою - враховуватиметься вся робота студента. "Прозора "система оцінювання дасть змогу найсумліннішим студентам якнайкраще реалізувати свої можливості.

Система із незрозумілою назвою - кредитно-модульна - означає для свободолюбивих студентів суворий контроль та дисципліну. Навчальні плани передбачають запровадження так званих залікових одиниць (тобто кредитів). Ніч перед іспитом та шпаргалки тепер не врятують: кредити треба заробляти впродовж усього семестру. Той, хто зібрав потрібну кількість, – автоматично звільняється від складання заліків. У Міністерстві освіти і науки запевняють, що окремі кошти на інтеграцію до Болонського процесу виділятися не будуть. Також міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко заспокоює студентів та викладачів творчих вишів: там вступні іспити обов'язково залишаться.

Станіслав Ніколаєнко, в. о. міністра освіти і науки:

- Ми, доєднуючись до Болонського процесу, не стаємо навколішки і не просимося в Європу. Ми навпаки - несемо у Європу свій досвід. І до Болонського процесу однаково з Україною доєднуються і Франція, і Німеччина, і Росія - у всіх однакові правила гри. Ще однією вимогою європейського співтовариства є впровадження в Україні двоступеневого рівня освіти. Донедавна їх було чотири: молодший спеціаліст, спеціаліст, бакалавр та магістр. Болонська система передбачає лише ступені: бакалавр та магістр. Для багатьох студентів Болонський процес - це те саме, що сопромат: назву знають, а суті не розіміють.

Найближчі чотири роки рАзом зі студентами вчитимуться і викладачі - до 2010 року вони мають знати принципи Болонського процесу як абетку чи таблицю множення. До того часу в усіх країнах-учасницях загальноєвропейської системи освіти вже будуть зобов'язані викладати за єдиними стандартами. Отже, житимуть українські студенти від сесії до сесії весело, але вже в переносному значенні. Керівники від освіти, втім, переконані - молоді люди будуть їм вдячні. Потім, отримавши престижну роботу без огляду на кордони.

//5tv.com.ua