В Україні розпочинається недержавна програма підтримки дитячого читання

До книжок дітей привчатимуть самі письменники. Найближчим часом сучасні класики української літератури готові проводити у школах спеціальні уроки читання.

Українські діти не люблять читати, переконані українські книговидавці. Кажуть, що й уподобання малечі суттєво змінилися. Тепер їх більше цікавлять журнали, а в бібліотеках дітлахи у кращому разі цікавляться творами зі шкільної програми.

Олександра Коваль, видавець: - Діти стали менше читати. А дитяче нечитання - запорука до деградації нації.

Книжка в руках моєї дитини - це щастя, каже Леся Ганжа. За її словами, привчити 9-річну Ксеню до книжок їй було доволі легко - читати в їхній родині завжди любили. Однак тепер пані Лесі доводиться спершу читати дитячі книжки самій - настільки жахливою є мова багатьох із них. Леся Ганжа: - Тут є певна проблема двомовності - коли перекладають книжки з російської на українську і, зрештою, втрачається взагалі будь-який сенс. Я дуже тішуся, що можу сказати дитині - будеш погано поводитися - заберу книжку - і це діє!

Сучасним малюкам не цікаві дитячі книжки часів їхніх батьків, переконаний письменник та видавець Іван Малкович. Каже, що всі свої нові казки спочатку читає своїм дітям.

Дитяче читання в Європі зазвичай підтримується першими особами держави. Україна ж натомість не проводила навіть соціальних досліджень, тому послуговується ройськими, каже видавець, та ідейна натхненниця програми Олександра Коваль. За її словами, дитячою освітою більше переймаються сучасні літератори, аніж держслужбовці.

//5tv.com.ua