У національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка іграшок, що їх колись приносив Святий Миколай

У національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка іграшок, що їх колись приносив Святий Миколай

Які іграшки приносив святий Миколай нашим дідам та прадідам - можна побачити у національному музеї Тараса Шевченка. З різних регіонів України сюди привезли забавки, зроблені з дерева, глини, тканини, соломи і трави.

Одна тисяча різнокольорових експонатів - у п’яти великих залах музею. Чергова мистецька виставка для дорослих та спражнє засмучення для дітей. Адже, жодну з цих забавок не можна взяти в руки. 7 років тому, коли ця виставка відбувалася вперше, Влада Максимова так само як і більшість дітей, була розчарована з того, що цими іграшками не можна побавитися. Тоді і вирішила - ліпити їх власноруч. Зараз у її колекції десятки ляльок, янголів та тварин. І кожна іграшка має свій характер.

На полицях сучасних крамниць таких іграшок давно немає. Їх замінили пластмасові роботи, ляльки Барбі та герої американських коміксів. Та все ж національна іграшка відроджується та набуває популярності, стверджують організатори виставки. Вони зазначають, що забавка з глини або соломи краще вже тим, що зроблена з душею. І саме такі іграшки - люди пам’ятають упродовж усього життя.

Глиняні свистуни, солом’яні янголи та дерев’яні коники. Цими іграшками варто не лише гратися, а й просто колекціонувати, наголошують організатори виставки. Адже, кожну з цих забавок можна використовувати - як домашній оберіг.