Функції призначення та виплати допомоги при народженні дитини передаватимуться місцевим органам праці та соцзахисту
- Автор
- Дата публикации
Вчора, напередодні новорічних свят, міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв провів селекторну нараду з питань передачі місцевим органам праці та соціального захисту населення функцій призначення та виплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим особам, а також щодо погашення заборгованості із заробітної плати.
Михайло Папієв доручив керівникам місцевих управлінь праці терміново завершити роботу з прийняття від страхувальника або робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності списків застрахованих осіб та заявки на суму коштів за видами виплат. Окрім того, з 1 січня 2007 року необхідно забезпечити призначення допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставі документів застрахованим особам та своєчасне перерахування у I кварталі наступного року коштів на рахунки страхувальників – роботодавців та робочих органів Фонду відповідно до наданих ними заявок.
В свою чергу, страхувальники повинні забезпечити виплату призначеної до 31 грудня поточного року допомоги застрахованим особам, за рахунок коштів Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, а також надати органам праці та соцзахисту населення за місцем реєстрації страхувальника списки застрахованих осіб за видами виплат із зазначенням загальної кількості отримувачів та заявку на суму коштів, необхідних для виплати допомоги у I кварталі 2007 року. Після отримання від органів праці та соцзахисту населення коштів для виплати допомоги страхувальники мають щомісячно, протягом I кварталу 2007 року забезпечувати своєчасну виплату допомоги застрахованим особам за рахунок коштів держбюджету.
„Мушу всіх попередити, - наголосив міністр, - до цього питання, як і до питання призначення житлових субсидій прикута особлива увага як міністерства так і Уряду в цілому. Це питання персональної відповідальності керівників місцевих органів влади перед нашими громадянами”.
Не менш важливою залишається проблема погашення боргів по зарплаті. Міністр зауважив, що найбільше проблем є в тих областях, де міністерство ще раніше пропонувало Кабінету Міністрів розглянути доцільність перебування на займаних посадах керівництво облдержадміністрацій.
За даними Держкомстату, станом на 1 грудня 2006 року заборгованість із виплати заробітної плати сягала 996,1 млн. гривень. За січень-листопад 2006 року борги зросли у 14 регіонах. Зокрема, найвищі темпи зростання боргів працівникам підприємств, установ та організацій, порівняно з рівнем, зафіксованим на початок 2006 року, мають місце у Харківській, Миколаївській, Івано-Франківській, Чернігівській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Черкаській, Одеській, Рівненській областях, АР Крим та м. Києві. Наведене є прямим свідченням безвідповідального ставлення керівництва місцевих органів влади до вирішення цієї проблеми.
Михайло Папієв звернув увагу на те, що між оперативними даними, які надходять із областей, і даними Держкомстату існує суттєва розбіжність. Це свідчить про недостатнє володіння керівництвом місцевих органів влади ситуацією із виплати заробітної плати у регіонах. Враховуючи такий стан справ, міністерство буде ініціювати розгляд цього питання на засіданні Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Стан погашення заборгованості із заробітної плати за підсумками року стане предметом обговорення і на розширеному засіданні Уряду.