Mайже кожна третя дитина, яка живе на вулиці - ВІЛ-інфікована
- Автор
- Дата публикации
Майже кожна третя дитина, яка живе на вулиці, - ВІЛ-інфікована, - твердять представники благодійних фондів та громадських організацій. В Україні немає для них жодної лікарні. Ще понад 80 відсотків безпритульних дітей хворіють на шкірно-венеричні інфекці
Більшість пацієнтів Київської шкірно-венерологічної лікарні - діти вулиці із притулка-розподільника. В діагнозі малюків простежується історія їхнього життя - від неблагополучної родини до підвалу.
Анна Єгорова, лікар інфекційного відділення:
"Дети здесь находятся в основном с инфекционными заболеваниями. Это чесотка, это венпатологии, сифилис, трихомониаз. То есть, болезни, скажем так, социально неблагополучные. То есть, поскольку дети у нас здесь находятся с улицы, дети без определённого места жительства, дети лишённые родительской опеки, то есть, дети, которые предоставлены сами себе."
Вчорашніх безпритульних у центрі при венерологічній лікарні не лише лікують, а й виховують. Тут працює Центр допомоги дитині. Психологи допомагають дітям повернутися у власну родину або готують до життя у дитячих будинках та школах-інтернатах. Та мрія кожного сироти - знайти прийомних батьків.
Медико-соціальний центр у Києві - чи не єдиний в Україні, що опікується безпритульними. Більшість українських лікарень для дітей вулиці зачинені. До того ж немає жодного медичного закладу для ВІЛ-позитивних. Таких дітей лише ставлять на облік у міські центри СНІДу.
Леся Святненко, президент благодійного фонду "Служба порятунку дітей": "На сьогоднішній день ми шукаємо нові форми співпраці з лікарнею, тому що зараз ми вивчаємо проблему ВІЛ/СНІД. Тому що майже 30 відсотків дітей вулиці хворі на ВІЛ/СНІД."
У центрі дітей навчають правилам гігієни, говорять про небезпеку СНІДу та інших хвороб. За півроку медико-соціальну допомогу тут отримали майже 400 безпритульних дітей.