Після завершення осінніх канікул лікарі почали рутинні перевірки школярів на туберкульоз

Після завершення осінніх канікул лікарі почали рутинні перевірки школярів на туберкульоз

Проте на Вінниччині батьки на не погоджуються на сумнозвісні проби МАНТУ. Бояться, що внаслідок вакцинації їхні діти потраплять до реанімації, як сталося навесні після невдалих проб в трьох районах Вінницької, Херсонської та Хмельницької областей.

"Медики хочуть відправити дітей до реанімації!" Такі емоційні заяви в перші дні листопада вислуховують вінницькі лікарі з вуст батьків місцевих школярів, яким після осінніх канікул у медпунктах почали робити проби на туберкульоз.

У перші дні листопада від реакції Манту в школах відмовилися близько 9-ти тисяч вінницьких батьків. Щодня медики одержують нові заяви, проте кажуть, що відміняти діагностику немає підстав. Закордонну серію туберкуліну, яка минулого року зіпсувала здоров"я багатьох дітей, ще навесні вилучили з обігу.

Валентина Рудик, лікар-педіатр: "Зараз туберкулін якісний, перевірений, вітчизняного виробництва."

Тим часом кількість хворих на туберкульоз у місті безперервно зростає. У місцевих спеціалізованих закладах на обліку стоять майже 25 тисяч людей, із них до трьох тисяч – хворі на активний тип за класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я. Тому лікарі продовжують умовляти батьків погодитись на пробу Манту. Деякі уже згодились забрати заяви.

Після перших, проведених у листопаді проб манту вінницькі лікарі за тиждень виявили туберкульоз у двох вінницьких підлітків. Медики кажуть, якби не зробили пробу, хворі могли б заразити дітей, які навчаються з ними в одній школі. А серед 20-ти тисяч вінницьких дітей, яким за згодою батьків проби Манту все ж зробили, поки що ніхто на здоров’я не скаржиться. За винятком кількох, котрі відчували після проби незначне підвищення температури – через природну алергічну реакцію.