Затверджено пріоритети роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2007 рік

Затверджено пріоритети роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2007 рік

Одним із пріоритетів визнано соціальну роботу з сім’ями, профілактичну робота із запобігання правопорушенням та соціально небезпечним хворобам у дитячому та молодіжному середовищі, формування навичок здорового способу життя.

Таке рішення ухвалила колегія Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту на засіданні 30 жовтня.

Нагальними питаннями в роботі ЦСССДМ є раннє виявлення, облік, ведення банку даних та соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, підтримка вагітних жінок і жінок з новонародженими дітьми та соціальна робота, спрямована на запобігання відмовам від новонароджених дітей.

Важливою є підготовка до самостійного життя, соціальна адаптація та супровід дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа учнів старших класів і випускників інтернатних закладів, здійснення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, підтримка ВІЛ-інфікованих осіб і членів їх сімей.

Одним із пріоритетів залишається пошук, відбір, навчання та забезпечення соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Триватиме й робота з надання соціальних послуг, здійсненню соціального патронажу неповнолітніх і молоді, які перебувають або звільняються з місць позбавлення волі.

Серед організаційних засад діяльності ЦСССДМ – зміцнення кадрового забезпечення, подальший розвиток мережі сільських та селищних ЦСССДМ, забезпечення функціонування вже існуючих 43 закладів соціального спрямування та створення 37 закладів у 2007 році, із них із них: 3 центрів соціально - психологічної допомоги, 10 соціальних центрів матері та дитини, 16 соціальних гуртожитків, 4 центрів соціально – психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, 4 центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді. На сьогодні діє 1247 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в усіх регіонах України.

Колегія Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту визнала роботу Міністерства ефективною, результативною і такою, що відповідає суспільним потребам.

У роботі колегії взяли участь народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, Секретаріату Президента України, лідери громадських організацій, фізкультурно-спортивних товариств, Ради ветеранів та керівники структурних підрозділів Міністерства.