В Умані відкрили відновлений Центр для дітей з вадами здоров`я
- Автор
- Дата публикации
Відремонтований і укомплектований новим обладнанням блок для приготування їжі, обладнаний за останнім словом техніки, що належить Центру медико-соціальної та професійно-трудової реабілітації інвалідів в Умані, відкрили 25 жовтня Повноважний і Надзвичайний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор та голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко.
Цей блок було збудовано за фінансової допомоги програми «Родина для дитини», що впроваджується американською організацією "Holt International" за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).
За словами уманського міського голови Юрія Бодрова, відкриття блоку харчування в Центрі надасть можливість значно покращити умови перебування дітей з особливими потребами та підтримати їхні сім’ї. За словами мера Умані, робота Центру направлена на допомогу уманським дітям-інвалідам, яких в місті майже півтисячі. В цьому центрі діти спілкуються один з одним, отримують необхідне лікування, навчаються, проходять реабілітацію для якомога повноціннішого життя в суспільстві. Відкриття ще одного відділення у Центрі медико-соціальної та професійно-трудової реабілітації інвалідів – блоку приготування їжі, обладнаного за останнім словом техніки, про що працівники центру та батьки дітей могли тільки мріяти, дозволить забезпечити дітей постійним гарячим харчуванням. А їхні батьки зможуть залишити свою дитину в центрі на цілий день, не турбуючись про те, чи не голодна дитина.
Повноважний і Надзвичайний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор переконаний, що, якщо частина суспільства країни відчуває себе невпевнено і незахищено, це означає, що так себе відчуває все суспільство. А тому однією з функцій суспільства є турбота про потреби найбільш незахищених, найуразливіших груп населення. Тому партнерські стосунки між Україною та США спрямовано на поліпшення стану суспільства і побудовано на спільних моральних цінностях. І кожна людина, незалежно від її здоров’я, має бути головною частиною громади.
Голова облдержадміністрації Олександр Черевко вважає, що влада повинна робити все, від неї залежне, аби діти з вадами здоров’я якнайменше відчували свої проблеми в суспільстві. Вони мають почуватися повноправними громадянами держави. Адже ознака здорової країни – це турбота про інвалідів, дітей з вадами, сиріт. Економічна і культурна співпраця Черкаської області зі США із кожним роком поглиблюється і вже зараз виходить на кращу якість. І відкриття нового відділення у Центрі медико-соціальної та професійно-трудової реабілітації інвалідів в Умані – це конкретний крок у розвитку соціальної політики України.
На думку заступника міністра праці та соціальної політики Віктора Дьяченка, країна має будувати суспільство рівних можливостей. А тому, головне завдання таких центрів – інтеграція дитини в суспільство. Якщо раніше діти з особливими потребами були ізольовані від суспільства, то такі центри як уманський (а їх в Україні 567), проводять реабілітацію дитини і готують її до життя в суспільстві. Перші кроки у наданні допомоги інвалідам були здійснені саме урядом США - із 90-х років ХХ століття Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID) надає фінансову та інформаційну підтримку Україні для допомоги людям з особливими потребами.
За словами директора програми «Родина для дитини», що впроваджується американською організацією "Holt International" за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) Олени Герасимової, відкриття нового харчоблоку в уманському центрі є чудовим прикладом спільних зусиль місцевої і державної влади та міжнародних організацій. Надзвичайно вдячні за відкриття харчоблоку батьки дітей, які відвідують центр. За словами мами дитини, що відвідує Центр Ірени Якімчук, завдяки новому харчоблоку діти зможуть проводити у реабілітаційному Центрі більше часу і батькам не потрібно їх забирати додому в обідню пору, щоб нагодувати.
Повноважний і Надзвичайний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор на прес-конференції з приводу відкриття відновленого Центру повідомив, що незабаром в Україні розпочне свою діяльність одна з найважливіших програм американської державної допомоги. Ця програма спрямована на допомогу Україні у сфері енергозбереження та енергоефективності виробництва. Адже вартість енергоносіїв постійно зростає, а тому і для населення, і для промислових підприємств є актуальним питанням підвищення ефективності використання енергоресурсів. Програма реалізовуватиметься Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID). За її допомогою, на прикладі кількох промислових споживачів буде продемонстровано, як можна налагодити ефективніше споживання енергоносіїв.
Ще одну програму, яку розпочинає в Україні Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID), буде спрямовано на боротьбу з корупцією. Ця проблема не є унікальною для України, з нею зіштовхуються всі країни, і США - серед них. За словами Вільяма Тейлора, на реалізацію програми протидії корупції Уряд США виділив Україні $45 млн. Однією з цілей програми буде подолання корупції в освіті. За підтримки американських організацій планується розробити програму тестування випускників шкіл для використання цих тестів при вступі до вузів.