280 тисяч дітей в Україні потерпають від порушень постави
- Автор
- Дата публикации
Лікарі бідкаються - кожного року ця цифра збільшується. Важкий портфель щодня - і над першокласником нависає загроза захворювання на сколіоз.
5 кілограмів. Такою повинна бути максимальна вага портфеля у школярів молодших класів згідно з чинними нормативами. Втім, на практиці, кожного ранку першокласники носять за плечима набагато більше. Адже крім підручників, доводиться брати з собою, спортивну форму, взуття, їжу та інше необхідне шкільне приладдя.
На допомогу приходять батьки. Носять щодня ранці, вага яких перевищує допустиму для школяра норму.
Такі навантаження, а ще півдня за партою, призводять до того, що у багатьох дітей розвивається сколіоз - викривлення хребта. Нині, лише офіційно, таких дітей в Україні 280 тисяч.
Пляцек Володимир Анатолійович, лікар, ортопед-травматолог:
"От 60 до 70% школьников страдают нарушениями осанки. У детей это из-за того, что дети неправильно сидять за партами, из-за то, что они, когда носять свои рюкзаки неправильно распределяют загрузку, если ребенок носит за плечами тяжелый груз, больше пяти килограмм это для ребенка 7-8-9 лет это очень много."
У школах кажуть, що розвантажити дитячі спини могли б два комплекти підручників. Один екземпляр удома, інший у школі. Однак через брак фінансування, про додаткові екземпляри не може бути й мови. Не завжди посібників вистачає і в школі. Відтак доводиться щодня носити їх туди. Лікарі кажуть, одного року такого навчання достатньо, щоб отримати сколіоз. А щоб виправити найменше викривлення хребта дитині потрібно від двох місяців до кількох років.