Щорічний показник захворюваності на гельмінтози в Україні складає 1333 випадки на 100 тис. населення

Щорічний показник захворюваності на гельмінтози в Україні складає 1333 випадки на 100 тис. населення

7–9 жовтня в Києві відбувся конгрес педіатрів України «Актуальні проблеми та напрями розвитку педіатрії на сучасному етапі», в якому взяли участь провідні науковці та педіатри-практики з усіх регіонів нашої держави. Програма конгресу включала обговорення широкого кола питань: актуальні проблеми збереження здоров’я дітей та впровадження у клінічну практику новітніх технологій, перспективні питання розвитку педіатрії, а також шляхи вирішення питань діагностики, раціонального лікування та профілактики найбільш поширених, зокрема інфекційних, дитячих захворювань. Окремі доповіді були присвячені таким актуальним проблемам сучасної педіатрії, як гельмінтози та хронічні ураження гепатобіліарної системи лямбліозної етіології у дітей.

На сьогодні паразитарні захворювання залишаються одними з найпоширеніших у світі. 89% усіх паразитарних захворювань припадає на долю гельмінтозів. За даними ВООЗ майже у третини з 50 млн людей, які щороку помирають в світі, причиною смерті є інфекційні та паразитарні захворювання.

Найбільш поширені на території нашої держави ентеробіоз, аскаридоз, трематодози, трихоцефальоз та гіменолепідоз. За даними паразитологічного моніторингу, протягом життя практично кожна людина в нашій країні переносить паразитарне захворювання, причому — діти найчастіше. Щорічний показник захворюваності на гельмінтози в Україні складає 1333 випадки на 100 тис. населення. Контрольні обстеження, проведені обласними СЕС та Українським Центром санітарно-епідеміологічного нагляду, свідчать про те, що поширеність цієї патології серед населення України й надалі зростатиме.

Гельмінтози є причиною затримки психічного та фізичного розвитку дітей, зниження працездатності дорослого населення. Ці захворювання спричинюють хронічну інтоксикацію та алергізацію організму, імунні дисфункції, ураження органів дихання і травного тракту, стають причиною виникнення міалгії та лімфаденопатії, розвитку залізодефіцитної анемії. Окрім загальної, паразитування гельмінтів чинить і механічну дію, спричинюючи інколи такі небезпечні ускладнення, як закупорення жовчних проток і проток підшлункової залози, абсцеси печінки та підшлункової залози, кишкова непрохідність, апендицит, перфорація кишечнику, перитоніт.

Отже, питання профілактики та ефективного лікування — основи боротьби з більшістю гельмінтозів, надзвичайно актуальні.

На сьогодні налічується понад 10 антигельмінтних препаратів для фармакотерапії гельмінтозів. Під час вибору конкретного препарату потрібно враховувати такі його характеристики, як специфічна активність, ефективність та переносимість. Одним із перспективних препаратів нового покоління для лікування гельмінтозів є альбендазол. На фармацевтичному ринку України він представлений препаратом ВОРМІЛ виробництва фармацевтичної компанії «Мілі Хелскере Лтд.» (Великобританія). Порівняно з іншими препаратами альбендазол характеризується низкою переваг, зокрема високою ефективністю, низькою токсичністю, а головне, надзвичайно широким спектром дії — він виявляє активність практично при всіх гельмінтозах (нематодозах, цестодозах, трематодозах), а також при лямбліозі. ВОРМІЛ випускається у двох лікарських формах: жувальні таблетки (1 таблетка містить 400 мг альбендазолу) та суспензія (5 мл суспензії містять 200 мг альбендазолу). Такі форми випуску препарату дуже зручні для застосування у дітей молодшого віку. Крім того, для лікування більшості гельмінтозів достатньо 3–5-денного прийому ВОРМІЛУ і зникає необхідність проведення повторних курсів.

//www.apteka.ua