Майже половини смертей новонароджених в Україні можна було б уникнути при терміновому оперуванні

Майже половини смертей новонароджених в Україні можна було б уникнути при терміновому оперуванні

Втім, в країні критично не вистачає дитячих реаніматологів та відділень хірургії новонароджених.

До відділення реанімації новонароджених в "Охматдиті" потрапляють передусім недоношені малюки та ті, яких треба негайно оперувати. Серед вроджених вад дітей, яких тут лікують, найчастіші - патології легенів та кишечника. Попри те, що транспортувати новонароджених небезпечно, хворих дітей везуть сюди майже з усіх областей. Столична лікарня - чи не єдина в Україні, що має відділення хірургії новонароджених. Утім, необхідного обладнання, зокрема апаратів штучного дихання, і тут не завжди вистачає.

Олена Король, завідуюча відділенням реанімації новонароджених: "Несмотря на то, что в городе Киеве мы были пионерами реанимации новорожденных, потом ещё открылось 2 реанимации новорождённых, но всё равно коек иногда не хватает. Нельзя сказать, что это ежедневно не хватает, но бывает такое время, когда очень много новорожденных детей рождается, требующих реанимационного лечения."

Одну дитину, що перебуває на апаратному диханні, за кордоном, як правило, доглядають три медсестри на добу. В Україні навпаки. Одна медсестра у відділенні реанімації вихожує одразу кількох новонароджених. До того ж, зарплатня вітчизняних медиків у кілька разів менша від зарплати колег з розвинутих країн. Міністр охорони здоров'я переконує, що незабаром дитячих реаніматологів та анестезіологів побільшає. Відомство планує поновити ці спеціальності у Медичних навчальних закладах. Юрій Поляченко обіцяє втілити усі пропозиції учасників триденного Конгресу педіатрів.

Юрій Поляченко, міністр охорони здоров'я:

"Питання дитячої онкогематології, проблема переходу на ВООЗівський стандарт по виходженню новонароджених і проблема взагалі надання висококваліфікованої медичної допомоги на рівні держави. І от цей Третій Конрес за місяць за два він повинен розробити стандарти протоколи лікування по цим нозологіям, які я зараз назвав."

Міністр охорони здоров'я обіцяє - упродовж п'яти років принаймні половину всього обладнання в українських лікарнях замінять на сучасне. Торік новими апаратами штучного дихання для новонароджених обладнали лікарні у Кіровоградській, Тернопільській, Запорізькій та Луганській областях.