У Тернополі відбудеться презентація проекту створення «Дитячої лікарні майбутнього»

У Тернополі відбудеться презентація проекту створення «Дитячої лікарні майбутнього»

11 жовтня в Тернополі представники Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000» представлять громадськості проект створення Дитячої лікарні майбутнього.

Такий промо-тур проходить зараз всіма обласними центрами України.

Мета промо-туру – представити українській громаді проект Дитячої лікарні майбутнього та залучити всіх небайдужих до його створення.

З проектом матимуть змогу ознайомитися медики обласної дитячої лікарні, представники влади та громадськості.

В рамках промо-туру відбудеться прес-конференція для представників ЗМІ.

Створення «Дитячої лікарні майбутнього» передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 року №722 «Про утворення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини».

Метою будівництва Медичного центру охорони здоров’я матері та дитини є створення дитячого лікувального закладу сучасного європейського рівня, що дозволить удосконалити медичне обслуговування дітей з усіх регіонів України та розвивати високоспеціалізовані види педіатричної допомоги. Це буде багатопрофільний лікувальний заклад на 300 ліжок. Тут буде зосереджено найкращі професійні та інтелектуальні ресурси медичної галузі, впроваджено високоефективні лікувально-діагностичні технології. Зокрема, в Центрі планують надавати медичну допомогу дітям із найбільш складними патологічними випадками – солідними пухлинами, онкогематологічними захворюваннями, складними соматичними та хірургічними випадками, перинатальними ураженнями тощо. Також передбачається надання медичної допомоги вагітним та породіллям. У Центрі діятимуть відділення патології вагітних, передчасних пологів, допоміжних репродуктивних технологій, медико-генетичний центр тощо.

Сьогодні в Україні існують хвороби, боротися з якими вітчизняна медицина не в змозі. Досі в країні немає закладів, де здійснюють трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора; немає змоги проводити деякі види операцій з пластичної хірургії, онкологічної нейрохірургії, реконструктивної ортопедії (у тому числі щелепно-лицевої), операції на магістральних та периферійних судинах; не здійснюється відповідно до сучасних вимог перинатальна діагностика імунологічних, спадкових, генетичних, ендокринних захворювань; існують певні проблеми зі здійсненням трансплантації нирок у дітей тощо. Саме для вирішення цих проблем створюється Медичний центр охорони здоров'я матері та дитини.

Розробка структури нового Медичного центру охорони матери та дитинства проводилась головними фахівцями Міністерства охорони здоров’я, з урахуванням практики запитів щодо відправки дітей для лікування за кордон.

Медичний центр охорони здоров’я матері та дитини не є елітним лікарняним закладом, а розрахований на найбільш складні випадки захворювань. Фактично лікарня буде розрахована на прийняття хворих зі всієї території України. В лікарню будуть направлятись діти, допомогу яким на рівні обласних дитячих лікарень надати не можливо, або її ефективність є на низькому рівні. Лікування дітей буде безкоштовним.

16 березня 2006 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду „Україна 3000” Катерина Ющенко заклала капсулу у фундамент Медичного центру охорони здоров'я матері та дитини, який створюється за ініціативи та сприянні Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000". Центр буде побудовано на території клінічної лікарні "Феофанія".