На Донеччині увічнили пам’ять дітей-донорів

На Донеччині увічнили пам’ять дітей-донорів

У Макіївці встановили пам’ятник на місці поховання - у братський могилі гітлерівці закопали триста діточок. У 1942-43 роках у дво - трирічних дітей фашисти брали кров для своїх поранених. Ще живі свідки тих подій.

Діти жили у притулку під назвою «Піклування» - сироти, і ті, кого нацисти відібрали у жінок, яких гнали на роботу. Брали дітлахів ніби то до дитсадка. Не багатьом пощастило так як Галині Кузьменко.

Галина Кузьменко, очевидець: «Соседка работала воспитательницей и она говорит, забери свою дочь, завтра готовится отравление. Маме говорит, что у тебя есть ценного, тогда все меняли. Одно единственное кольцо и она отдала часовому. Так она забрала меня».

Семирічна Ліда Гришанова на власні очі бачила, як на околиці Макіївки німці ховали знекровлених дітей.

Лідія Гришанова, очевидець: «Вокруг нашего кладбища, где мы стояли, чуть дальше, там был ров, через ров проходил мостик и вот в этот ров бросали эти трупики и потом засыпали, это то, что я видела, будучи ребенком».

Півтора року тому ветерани вирішили поставити пам’ятник загиблим дітям-донорам. Сподіваються, що їхні нащадки замість нього встановлять стелу з іменами та прізвищами.

//novy.tv