Для втілення проекту під назвою МАМА+ до Києва завітала королева Швеції Сильвія
- Автор
- Дата публикации
Все частіше вони інфікуються від власних чоловіків. І, в свою чергу, передають вірус новонародженій дитині. Бо не здогадуються про вірус і тому не знають, як убезпечити майбутню дитину. Організація "Лікарі світу" допомагатиме інфікованим дітям та матерям. Для втілення проекту під назвою "МАМА+" до Києва завітала і королева Швеції Сильвія.
Малюк, який народився з ВІЛ, навряд чи коли-небудь дізнається, що таке дитяча дружба. Чимало батьків навіть не намагаються зарахувати інфіковану дитину до дитячого садка. Дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, ще у пологовому будинку відокремлюють від решти немовлят. Окрім соціального відчуження, діти із діагнозом СНІД позбавлені навіть можливості спеціалізованого лікування.
Ірина Борушек, Всеукраїнська мережа ЛЖВ:
- У нас в стране есть клиника для взрослых, у нас есть в каждом районе СПИД-центр для оказания помощи взрослым, но у нас нет ни одной клиники специализированной для того, чтобы оказывать помощь ВИЧ-позитивным детям. И у нас в стране дети умирают.
Проблемами ВІЛ-позитивних дітей в Україні опікуються аж три міністерства - охорони здоров"я, сім"ї та молоді, а також Міносвіти. Утім, грошей на допомогу таким малюкам в країні завжди бракує. Натомість, близько двадцяти мільйонів доларів на подолання епідемії СНІДу щороку виділяє українцям Міжнародний Глобальний фонд. Адже Україна - серед лідерів за темпами поширення ВІЛ/СНІДу в Європі.
Юрій Павленко, міністр у справах сім»ї, молоді та спорту:
- Якщо ми гворимо про епідемію ВІЛ/СНІД, то, нажаль, вона зростає в Україні і з кожним роком вона набуває все більш дитячого обличчя. Кількість народжених дітей ВІЛ-позитивними матерями, нажаль, щорічно, збільшується.
В Україні близько 11 тисяч дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, твердять соціологи. Багато з них ніколи не бачили світу за межами лікарні. ВІЛ-інфікованих дітей, від яких відмовилися батьки, дуже рідко забирають до дитячих будинків та ще рідше усиновлюють.
Подолати таку дискримінацію в Україні заповзялася Королева Швеції Сильвія. Разом з іншими благодійними фондами та громадськими організаціями вона хоче втілити в Україні Проект "МАМА+", аби зменшити кількість відмов від ВІЛ-позитивних.
Сильвія, Королева Швеції:
- Такі проблеми у ВІЛ-інфікованих є в усьому світі. Зазвичай ці люди живуть у скруті. Ми повинні намагатися встановити з ними зв»язок і надати їм допомогу.
Королева Швеції планує вдосконалити українські спеццентри для дітей, які живуть з ВІЛ. Таких закладів в Україні нині близько п"ятнадцяти. Скільки грошей витратить на їхнє устаткування Її Величність поки що невідомо. Утім, представники українських благодійних фондів, що опікуються ВІЛ-інфікованими, кажуть що такий інтерес з боку далекої скандинавської держави змусить звернути уваги на хворих дітей і власний уряд.