Лялечки за допомогою яких дитина пізнає світ

Лялечки за допомогою яких дитина пізнає світ

35-ть митців з України, Росії, Польщі та Молдови зібрались у прикарпатському селі Яворів, щоб створити альтернативу сучасним пластмасовим забавкам.

У невеличкому гуцульському обійсті села Яворів, мешкають близько сотні ляльок. Це витвори художників з різних країн світу. Жодна з цих чудернацьких іграшок не схожа одна на одну. Усі вони виготовлені з природних матеріалів. Тому такі ляльки, за словами львівської майстрині Зіновії Шульги , випромінюють позитивну енергію. Одяг для них майстри виготовили з натуральних волокон, мішковини, соломи та сухого листя. І хоча майже всі ці іграшки безликі, за словами художниці, вони мають душу та своє особливе призначення.

Зіновія Шульга, майстриня:

- Лялечки за допомогою яких дитина пізнає світ. От день і ніч. І колись дитинка вставала зранку і мама казала- прошу вставати вже день настав , і чорну лялечку прикрила. Коли треба лягати спати- ой ні. ні, треба лягати спати тому, що прийшла нічка. Таким чином дитина уявляла собі ту нічку персоніфіковано , надзвичайно реально і конкретно.

Двадцятиоднорічна Оксана Панасюк з Волині і досі вірить у казки. Тож її перша власноруч виготовлена лялька- це герой казки "Льон" Ганса Кристіана Андерсена. Добрий солом"яний чолов'яга з довгими вусами. Саме таким бачить головного героя казки Оксана Панасюк. Дівчина зізнається, що цю ляльку вона обов'язково збереже для своїх дітей.

У минулому ж лялька була не лише іграшкою. За допомогою ляльок розігрувалися різдвяні вистави, відзначалися зустріч весни, завершення жнив. Вона була гарним подарунком і передавалася як оберіг від матері до дочки. Тому зараз, кажуть майстрині, важливо зберегти давні традиції і показати дітям інші сторони світу ляльок окрім Барбі чи пластмасових роботів.