Київський академічний театр юного глядача урочисто закрив cезон постановкою «Кицин дім» за п‘єсою Маршака

Київський академічний театр юного глядача урочисто закрив cезон постановкою «Кицин дім» за п‘єсою Маршака

Театр на Липках особливий тим, що працює як для юної, так і дорослої аудиторії

Сезон урочисто закривають «Кицин дім» за п‘єсою Маршака та «Лісова пісня» Лесі Українки.

Малечу біля входу зустрічає кіт Василь. Дає потягати його за хвоста, щоб діти знали: тут все справжнє. Так казка про «Кицин дім» починається вже у фойє театру. Сама ж пані Кішка з‘являється тільки на сцені. Красива, гонориста, але, звичайно ж, добра. Персонажі мюзиклу говорять і співають українською. Переклад Григорія Бойка вдало переносить відому російську історію в українські реалії, хоч і казкові. Чому сезон завершує театр саме «Кицин дім»? Тому що вона не така, як усі, вона цікава й дорослим, і малим.

«Тепер діти не такі, як раніше. Вони інколи знають і розуміють більше від дорослих», – вважає композитор Сергій Бедусенко. Тому він і написав до вистави зовсім недитячу музику з насиченим і динамічним аранжуванням. Барабани тут б‘ють як на рок-опері, а кульмінацію сповіщає органна кантата. І все це не зшито з клаптиків, як ковдра. А представляє повноцінну музичну драматургію, де кожна покладена на музику репліка, узгоджується з усією п‘єсою.

Зараз театр починає працювати над двома новими сучасними виставами українських драматургів: «Химера» і «Травень-вересень».