Лайфхак от Марички Падалко: как обустроить маленькую детскую комнату для троих детей

Автор
Лайфхак от Марички Падалко: как обустроить маленькую детскую комнату для троих детей

Известная телеведущая "1+1" и мама троих детей Маричка Падалко поделилась на своей страничке в Facebook креативной идеей, как обустроить маленькую детскую комнату для троих детей. Надоело спотыкаться о детские кроватки? Берите себе на заметку лайфхак от Марички Падалко!

Лайфхак от Марички Падалко: как обустроить маленькую детскую комнату для троих детей - изображение №1
Маричка Падалко

Якби я в пошуках варіанту, як розмістити трьох дітей в одній кімнаті, не побачила кілька фотографій в інтернеті, які б наштовхнули мене на рішення, я б ще довго спотикалася об два дитячих ліжка на шляху до свого, найменша дитина б і надалі спала з батьками, а старші діти робили би уроки на кухні. Цим постом я хочу повернути свій борг Всесвіту, і, можливо, теж комусь допомогти вмістити велике щастя в маленькі метри.

Вісім років тому в нас все починалося, як у всіх: в батьківській спальні, поруч із великим ліжком, з’явилося дитяче. За півтора роки додалася ще одна маленька люлька. Перед народженням третьої дитини старші отримали в тій же кімнаті двоярусне ліжко, а найменша - нову люльку. Коли Катя з неї виросла, місця в кімнаті для третього дитячого ліжка не знайшлося, і донька радісно поселилася в батьківському. Та і ми певний час були не готові «з’їхати» на диван у вітальню. Але з початком школи і необхідністю облаштувати робочі місця першачкам наше виселення з дитячої стало неминучим.

Недолік 15-ми метрової кімнати в тому, що вона непропорційна - вузька і довга. Плюс - в тому, що має маленький тамбур, де в нас спортивний куточок, який виправдав себе на всі сто відсотків. Варіант для облаштування дитячої кімнати, який я колись зустріла в інтернеті, передбачався для двох дітей, тобто з подіуму висувалося два ліжка, а не три, а посередині були маленькі сходинки на нього, які в нас відсутні.

Ширину кімнати ми поділили на три, і обрахували, якої максимальної ширини в нас може бути дитяче ліжко. В нас вийшло менше трохи менше 70 сантиметрів. Це був вимушений крок, але якщо ви будете міркувати над розміром спального місця для дитини, прив’язуйтеся до стандартних розмірів. Тобто спочатку з’ясуйте, яких розмірів є матраци на ринку, а потім визначайтеся із розміром ліжка. Матраци і так одна з найбільших статей видатків при облаштуванні дитячої, а замовлення нестандартного розміру обійдеться ще дорожче.

Подіум, в який на ніч ховаються два ліжка (на кожному з них позаду два колеса), має висоту 50 сантиметрів. Такий підйом робить дуже доступним вікно. Щоб не було на нього спокуси сісти чи встати, я «забарикадувала» підвіконня квітами, а головне, ми встановили на нього блокиратор з ключем. Так дитина власноруч не може змінити положення «провітрювання» чи «закрито».

как обустроить детскую для троих детей

Праворуч на подіумі - суцільна робоча поверхня довжиною майже два метри, її цілком вистачає на трьох дітей. Верхнє світло звільняє від необхідності заставити стіл ще трьома настільними лампами, які потім потрібно було б ще під’єднати в одну наявну на тій стіні розетку. Підібрати потрібну довжину "робочого" світла вам допоможуть у будь-якому будівельному супермаркеті. У нас дві «трубочки» по 80 сантиметрів з’єднані в одну, потребують лишу одну розетку, а вмикатися можуть автономно.

Полиці ліворуч ми робили мінімальної глибини, аби ще більше не звужувати і так вузьку кімнату: ширина 20 сантиметрів цілком достатня для підручників. Оскільки ми весь час маневруємо з речами і книжками – перебираємо, віддаємо, відвозимо на дачу – то нові полиці навіть поки напівпорожні.

Жити в такому режимі робочий тиждень – з понеділка по п’ятницю – нам цілком вистачає місця, особливо, враховуючи той факт, що і батьки, і діти мають щільні графіки, і ми рідко, на жаль, перетинаємося вдома всі разом.

Я насправді дуже хочу підтримати тих, кому здається, що квартине питання – це хрест на всіх сімейних планах. Я теж люблю комфорт і простір, і мрію про той час, коли ми логістично зможемо собі дозволити весь час жити за містом на дачі, де в кожного є своя кімната, а на лише у вихідні і канікули. Але комфорт залежить в першу чергу від стосунків і бажання їх створювати. Іноді і двом людям може бути затісно у великому будинку, а вп'ятьох зручно у невеликому просторі.