3 випадки, коли батьки мають звертатися по консультацію до дитячого психолога

Автор

До Дня психічного здоров’я експерти центру «Дитинологія особливого розвитку» медичної мережі «Добробут» розповіли, чому і коли батькам варто звернутися до дитячого психолога.

Фізичний і психічний розвиток та здобуття базових навичок - складна праця для малюка.

Від того, наскільки уважними будуть батьки до психологічного розвитку та здоров’я дитини, значною мірою залежать її шанси на успіх та самореалізацію.

За данними фахівців центру найчастіше батьки звертаються за діагностикою або корекцією аутизму в дитини, на другому місці - коли дитина не говорить, або має проблеми з вимовою звуків, заїкається.

Також є ще одна поширена проблема - гіперактивність та поведінкові розлади в дитини. Такі діти часто вимушено опиняються в ізоляції і не можуть розвиватися на рівні з іншими дітьми.

Керівник центру «Дитинологія особливого розвитку» Ірина Левицька та дитячий психолог Катерина Галянт

Ірина Левицька, керівник центру «Дитинологія особливого розвитку» медичної мережі «Добробут» пояснює:

Не треба боятися логопеда, дитячого психолога, чи навіть психіатра. З ними варто консультуватися на критичних етапах розвитку дитини, під час важливих змін у її житті, чи коли батьки помітили тривожні симптоми. Задача цих фахівців - не ставити діагнози, а виявити в дитини певні складнощі чи дефіцити та допомогти їх подолати. Для того, щоб малюк міг якомога повніше реалізувати свій потенціал і мати якісне життя.

Експерти радять батькам звертатися по консультацію до дитячого психолога у трьох основних випадках:

  1. У важливі моменти розвитку дитини. Наприклад, коли вона має почати взаємодіяти із батьками, говорити, перед дитячим садком чи школою - щоби переосвідчитись, що малюк проходить всі етапи розвитку відповідно до віку.
  2. Якщо батьки помічають тривожні ознаки. Наприклад, раптовий відкат у навичках дитини, різкі зміни у поведінці чи емоційному стані.
  3. Якщо у житті дитини чи сім`ї трапились істотні зміни. До таких змін належать переїзди, розлучення батьків, смерть когось із родичів.

Загалом психологи радять батькам бути уважними до дитини та пам`ятати про власну роль у її розвитку та психічному здоров`ї.