Імунофлазід сироп: помічник мами і педіатра

Автор

ГРВІ та грип займають провідне місце у структурі дитячої захворюваності та відомі своїми небезпечними ускладненнями: вірусна інфекція уражує дихальну, імунну, серцево-судинну та інші важливі системи організму.

Для попередження ускладнень лікування слід розпочинати вже у перші години захворювання. Призначити адекватну терапію при ГРВІ непросто. По-перше, збудників ГРВІ - сотні, і кожен з них загрожує розвитком характерних йому ускладнень інфекції. По-друге, всі респіраторні вірусні хвороби починаються схожими симптомами: підвищенням температури тіла, нежиттю, кашлем, загальною слабкістю. По-третє, лабораторна діагностика збудників ГРВІ та грипу у тому числі вимагає, як мінімум, 2–3 доби та не завжди доcтупна, зокрема, з фінансових міркувань. Проте хвороба не чекає: вже через 8 годин після інфікування кількість потомства вірусу може досягати 103, а до кінця першої доби – 1027копій. Протягом першої доби наростають симптоми інтоксикації (підвищення температури тіла, загальна слабкість, головний біль, нежить, кашель), і з’являється ризик розвитку ускладнень.

Вочевидь, лікарю-педіатру важливо мати надійні та клінічно обґрунтовані схеми лікування ГРВІ. Вивчивши особливості цих захворювань, українські вчені визначили основні фармако-динамічні вимоги до препаратів для профілактики і лікування ГРВІ та грипу, в тому числі, у дітей.

Отже, препарати вибору повинні не лише полегшувати перебіг хвороби та попереджати розвиток ускладнень, але й здійснювати пряму противірусну дію на всіх стадіях розвитку вірусної інфекції – пригнічувати розмноження більшості існуючих різновидів ГРВІ та грипу. Окрім того, препарати вибору мають захищати верхні дихальні шляхи, а також підтримувати імунітет маляти.

До речі, про імунітет: обираючи препарат для лікування ГРВІ та грипу, враховуйте той факт, що не всі існуючі на вітчизняному фармринку препарати з імунотропною дією проходили дослідження щодо впливу на імунну систему при тривалому прийомі. Застосування лікарських засобів, котрі стимулюють імунітет, може викликати рефрактерність (гіпореактивність) клітин імунної системи. Це явище характеризується тимчасовим зниженням імунної відповіді. Як наслідок – дитина на певний час стає беззахисною перед хворобами: у її організмі активізуються «сплячі» інфекції (як вірусні, так і бактеріальні), розвиваються хронічні захворювання. Тому перед тим, як купувати лікарський препарат, уважно прочитайте інструкцію для його застосування. Ліки, що мають механізм впливу на імунну систему, повинні пройти спеціальні дослідження, котрі підтверджують, що препарати не викликають рефрактерності імунної системи. Дана інформація має відображатися в інструкції із застосування такого лікарського засобу. Якщо препарат викликає рефрактерність імунної системи, або дослідження на рефрактерність не проводилися, його прийом може бути небезпечним для здоров’я і дітей, і дорослих.

Слід також пам’ятати, що перший контакт та розмноження вірусів відбувається у вхідних «воротах» інфекції – епітеліальних клітинах верхніх дихальних шляхів. Тому необхідно, щоб препарати для лікування і профілактики ГРВІ захищали епітеліальні клітини слизових оболонок на етапі проникнення вірусу в організм людини.

До того ж, згідно інформації, що викладена в інструкціях із застосування препаратів, переважна більшість противірусних засобів як для лікування, так і для профілактики ГРВІ та грипу мають обмеження для призначення дітям молодшого віку.

Який же лікарський засіб обрати, аби сприяти захисту малюків від застуд та грипу? Оригінальний препарат Імунофлазід® сироп має пряму противірусну дію (на ДНК-та РНК-вмісні віруси) і пригнічує розмноження вірусів ГРВІ та грипу, у тому числі, пандемічного штаму. Імунофлазід® застосовується на всіх стадіях захворювання ГРВІ та попереджає розвиток ускладнень інфекції.

Імунофлазід® сироп підвищує стійкіть (резистентність) організму дитини до вірусної та бактеріальної інфекцій. При цьому він може застосовуватися для профілактики ГРВІ та грипу, оскільки при щоденному прийомі за схемою та в дозах згідно інструкції не викликає рефрактерності імунної системи.

Препарат випускається у формі сиропу, що сприяє захисту бар’єру на шляху проникнення вірусів в організм – слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Згідно з інструкцією на лікарський засіб, Імунофлазід® сироп застосовується від народження. Перед застосуванням препарату обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!

За матеріалами статті О. Й. Гриневича, В. І. Матяша “Этиопатогенетические профилактика и лечение гриппа и ОРВИ: новые возможности” (“Український медичний часопис”, 4(84) — VII/VIII 2011, с. 20-26)

На правах реклами. Перед застосуванням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в недоступному для дітей місці. Відпускається без рецепта. Р.П. №UA/5510/01/01 від 21.10.2011 №685, дійсне до 21.10.2016