Медицинские вопросы
- Автор
- Дата публикации
Вопросы вакцинопрофилактики
Наташа
Почему разрешают отказываться от прививок взрослым (медперсоналу) или по религиозным убеждениям? В тоже время, отказ от привики родителями критикуется и не одобряется и говорится, что это противозаконно? Родитель имеет такое право выбора для своего ребенка, как и взрослый для себя. Имеется ввиду - осознанный и ответственный выбор. Почему нас пугают садками и школами, что не возьмут туда моего ребенка. Имеют ли в поликлинике такое право? Как правильно отказаться от прививки?
Юринтерком
Закон Украины "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" устанавливает следующие обязанности граждан Украины:
"-піклуватися про своє здоров`я та здоров`я і гігієнічне виховання своїх дітей, не шкодити здоров`ю інших громадян;
-брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів; -проходити обов`язкові медичні огляди та робити щеплення у передбачених законодавством випадках; і т.і."
"Профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов`язковими" Однако Приказом МОЗ Украины № 276 від 31.10.2000 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні", предусмотрен порядок оформления случаев отказа от прививок :
"Факт відмови від щеплень з позначкою про те, що медичним робітником надані роз`яснення про наслідки такої відмови, оформлюється в карті профілактичних щеплень (ф.063/о), у карті імунізації (ф.063-1/0), історії розвитку дитини (ф.112/о) і підписується як громадянином, так і медичним працівником та повідомляється територіальній СЕС."
Из этого следует, что родители могут отказаться от прививки своего ребёнка, соблюдая определённую процедуру указанную выше.
Наташа
Такая возможность есть. А прием в детский сад или школу.... Могут ли они препятствовать моему ребенку в поступлении в детское учереждение? Если у него нет прививок? Не совсем понятно. В поликлинике запугивают именно этим. Спасибо
Юринтерком
Приказом МОЗ Украины № 276 від 31.10.2000 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні", предусмотрен порядок оформления случаев отказа от прививок :
"Факт відмови від щеплень з позначкою про те, що медичним робітником надані роз`яснення про наслідки такої відмови, оформлюється в карті профілактичних щеплень (ф.063/о), у карті імунізації (ф.063-1/0), історії розвитку дитини (ф.112/о) і підписується як громадянином, так і медичним працівником та повідомляється територіїальній СЕС."
Из этого следует, что родители могут отказаться от прививки своего ребёнка, соблюдая определённую процедуру указанную выше, но Закон Украины "О защите населения от инфекционных заболеваний" устанавливает, что:
"Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров`я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв`язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його".
администратор
В разделе конференций "Мамина школа" одна мама интересуется, можно ли сменить участкового педиатра в поликлинике? Существует ли такой украинский закон, который дает возможность безболезненно сменить врача или это решается только на месте с начальством поликлиники (зав.отделением)?
Юринтерком
Згідно до "Основ законодавства про охорону здоров`я", встановлених Декретом КМ України:
-кожен громадянин України має право на охорону здоров`я, що предбачає: кваліфіковану медико-санітарну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря і закладу охорони здоров`я;
-крім того цим же документом встановлено, що: лікуючий лікар може обиратися безпосередньо пацієнтом або призначатися керівником закладу охорони здоров`я чи його підрозділу. Обов`язками лікуючого лікаря є своєчасне і кваліфіковане обстеження і лікування пацієнта. Пацієнт вправі вимагати заміни лікаря.
Згідно до вищенаведеного Ви маєте суб`єктивне право вимагати заміни лікаря, але щодо процедури, то не існує нормативного акту, який би конкретно встановлював процедуру заміни дільничного лікаря, тому Вам необхідно звернутися до завідуючого відділенням або до завідуючого поліклінікою, шоб ці посадові особи допомоголи Вам застосувати надане державою суб`єктивне право.
Юлия Скворцова
У меня возникла такая ситуация.
Я пролежала с ребенком в больнице 2 недели. Мы попали в больницу по скорой, ребенок был в тяжелом состоянии, лежал на капельнице. Меня без проблем положили вместе с ним. Когда дело было близко к выписке, я поинтересовалась больничным.... И мне отказали, сказав, что я не имею права на него, потому что моему ребенку 3,5 года. Такой ребенок считается взрослым и с ним лежать не надо! !!!
Как это, ведь он же был в тяжелом состоянии.
А в поликлинике не дают больничный, ссылаясь на больницу.
Что делать?
Юринтерком
Согласно Закону Украины "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", (если мама работает по трудовому договору(контракту), то она однозначно попадает под действие вышеуказанного закона).
Предполагаются следующие "Страхові випадки надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати":
"Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, якщо вона потребує стаціонарного лікування, виплачується застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною."