Як ми відпочивали в елінгі «Каліпсо» (селище Утьос, Алушта)

Як ми відпочивали в елінгі «Каліпсо» (селище Утьос, Алушта)

Міні-готель «Каліпсо» розташований у містечку елінгів (так називають там міні-готелі, яких нараховується більше 100). Готелі притулені один до одного, розташовані в три лінії на двох вулицях, є всього декілька виходів до пляжу з верхніх ліній, а перша лінія знаходиться на самісінькій набережній. Пляжі деяких готелів у вигляді бетонних бун з драбинкою у море.

Відпочивали ми всією родиною у другій половині червня. В цей час більшість готелів заповнені на 20 – 30 відсотків, крім вихідних, коли наїжджає багато місцевих відпочиваючих. Можна приїхати без попередньої домовленості і вибирати елінг на місці. Ми замовляли номер заздалегідь, тому що нам потрібен двокімнатний, а такий є не у всіх готелях. «Каліпсо» має таких номерів три, крім двох кімнат там є окрема кухня з усім необхідним, що було дуже доречно, тому що для найменшого сина треба було готувати їжу самій. Також готель має чудову дитячу кімнату.

Трансфер

Всі попередні домовленості я проводила з головним менеджером. Приїхали ми в Сімферополь потягом, трансфер замовили в готелі. Нас зустрів водій біля вагона, запропонував нам заїхати у магазин, якщо нам щось потрібно. Ми заїхали в «Фуршет», де я купила воду, деяке дитяче харчування. Але виявилось, що все це можна купити і у місцевих магазинах.

Готель

В готелі персонал дуже приємний, вихований, ввічливий. Всім: і головному менеджеру, і адміністраторам, і покоївці, і водіям, і повару сусіднього готелю, де нам готували їжу, - величезна подяка. Номер дуже чистий, прибирали щодня, теж дуже чисто. Ось тільки рушники поміняли двічі, та постільну білизну лише один раз за 2 тижні :(.

В «Каліпсо» нас годували сніданками, а обід і вечерю ми замовляли окремо. Їжу покоївка приносила в номер в зручний для нас час – зручно, тільки просили самим мити посуд. Можна їсти і в кафе, в деяких пропонують комплексне харчування. Якщо є бажання, можна готувати самим – кухня обладнана дуже добре.

До пляжу готелю зовсім недалеко, мій чоловік спеціально визначив час на дорогу від номера до лежаків на пляжі (ми йшли з півторарічним сином): вийшло 3 хвилини. Пляж з гальки, досить немілкої (краще мати спеціальне взуття, яку продається і там, тому що дуже боляче ходити по пляжу і заходити в воду). На пляжі власні лежаки готелю, у червні їх вистачало (крім вихідних), можна брати зонтики безкоштовно. Вода у морі чиста-чистюсінька і тепла 24 градуси (міряли самі :)).

Один великий мінус – немає у містечку жодного дитячого майданчика. На верхньому поверсі одного кафе стоять гойдалки, то ж менші хлопці просились туди найчастіше :).

На території містечка 4 продуктових магазина, 3 лотка з овочами та фруктами, 1 аптека і 1 промтоварний магазин (з іграшками! :)). В аптеці (в 2-х хвилинах ходи від каліпсо) є дитячі каші, пюре, чаї, соки, м»ясні консерви. Ось тільки кефір і творожок приходилось робити самій. Одного разу натрапили на дитячий кефір «Злагода» у мінімаркеті біля аптеки. На набережній є пункт обміну валют від Приватбанку.

Недалеко від «Каліпсо» знаходиться санаторій «Утьос» з старовинним замком, великим гарним парком, кінотеатром, танцювальними вечорами і... дитячим майданчиком (зовсім невеличким і багатолюдним, точніше – багатодітним :)). У будівлі замку є банкомат Укрсоцбанку, більше банкоматів у тій місцевості ми не бачили. На території санаторію знаходиться мис Плака, з якого відкривається чудовий вид на Ведмідь-гору, справді дуже гарно. До санаторію є дорога вздовж елінгів і наверх сходами, досить високо і проблематично, якщо з коляскою. А ось майже напроти «Каліпсо» є прохід через стару стоянку і далі дорога до самого санаторію, яка іде вище третьої лінії елінгів. Вона не живописна, але «швидкісна» і зручна для колясок :). Ця дорога виходить на маленьку місцеву автостанцію “Утьос”, з якої регулярно відправляються мікроавобуси на Ялту, Алушту і Сімферополь.

Взагалі нам сподобалось. Відпочинок нестандартний для України. Дуже гарне, різнобарвне містечко. Дискотек немає, п»яних компаній теж. З дітьми відпочивати дуже зручно, особливо у «Каліпсо». Ось тільки дитячі майданчики... :(

Автор: Mellody

Форум для родителей

Ждем ваши рассказы про отдых и полезную информацию в вашем городе! Пишите:

администратору форума