Дитячий відпочинок по-київськи

Дитячий відпочинок по-київськи

Цього року столичні дітлахи та школярі матимуть змогу відпочити, як говориться, «на повну катушку». Якщо у минулому році з 288 тисяч школярів місто змогло оздоровити понад 153 тисячі дітей, що складає 53,3% від їхньої загальної кількості, то схоже, що цього року їхня кількість може суттєво збільшитися. Адже згідно планів міської влади, у 2005 році місто витратить на дитячий відпочинок рекордну суму – понад 28 мільйонів гривень.

Причому переважну більшість коштів передбачається витратити саме з міського бюджету – а це 17 мільйонів 643 тисяч гривень. Ще майже 11 мільйонів гривень нададуть зі своїх бюджетів районні держадміністрації. До того ж, як і в минулі роки, великі кошти передбачається залучити за рахунок державних та спонсорських коштів. Так, в минулому році ці кошти склали близько 80 мільйонів гривень, і цього року міські чиновники планують залучити не менше.

Цього літа міська влада найбільшу увагу приділятиме відпочинку та оздоровленню дітей з соціально незахищених категорій: дітей-сиріт, напівсиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування, з малозабезпечених, багатодітних або неповних сімей. Окрім цього, також значну увагу приділятимуть і школярам, які стоять на обліку в органах внутрішніх справ або виховуються в неблагополучних сім’ях.

Так, цього року міською Службою у справах неповнолітніх планується оздоровити понад 2 тисячі дітей в дитячих оздоровницях Львівської та Одеської областей.

Окрім того, в режимі літнього оздоровлення працюватиме Медико-оздоровчий соціально-реабілітаційний центр.

Також з метою тимчасової зайнятості неповнолітніх дітей в літній період буде організовано роботу дитячого табору праці і відпочинку на базі оздоровчого табору «Богатирьонок» біля смт Сергіївка, у якому відпочиватимуть діти від 14 до 17 років. Їх також залучатимуть до робіт з впорядкування території та малих будівельних майданчиках. Там же планується організувати і реабілітаційні трудові загони з неповнолітніх з так званої «групи ризику», які стоять на профілактичному обліку у службі у справах неповнолітніх та кримінальній міліції у справах неповнолітніх.

Цього року також приділятимуть увагу дітям, які залишаються у місті наприклад, за підтримки районних адміністрацій та з допомогою педагогів-організаторів на базі підліткових клубів працюватимуть оздоровчі табори, спортивні майданчики, проводитимуться туристично-спортивні походи та табори, до яких планується залучити майже 12 тисяч дітей. Водночас, з метою виявлення дітей, які залишилися без догляджу дорослих, районними службами у справах неповнолітніх щомісяця проводитимуться профілактичні рейди «Діти вулиці».

Проте, цього літа опікуватимуться не лише важкими підлітками. На дітей чекають вже традиційні виїзні табори, санаторії, оздоровчі, профільні та наметові табори, спортивно-оздоровчі та бази відпочинку. Більшість цих баз та таборів відібрані на тендерних умовах Головними управліннями міської держадміністрації, які також залучатимуться до оздоровлення дітей. Наприклад, Головне управління освіти та науки планує відкрити у червні на базі навчальних закладів міста близько 180 оздоровчих таборів з денним перебуванням, в яких відпочиватиме близько 14 тисяч школярів.

Тут діятимуть гуртки, спортивні секції, буде організовано дозвілля для дітей, туристичні походи, екологічні та краєзнавчі експедиції, літні спортивні змагання. Окрім того, тут же школярі матимуть змогу ще й заробити. Адже при столичних школах планується організувати трудові об’єднання школярів, на оплату праці яких у міському бюджеті передбачено 300 тисяч гривень.

Також спільно з районними держадміністраціями буде організовано тримісячне оздоровлення дітей-сиріт, які виховуються у трьох школах-інтернатах та дитячому будинку «Малятко», а в усіх дитячих садочках столиці з першого червня і до першого вересня буде введено санаторні норми харчування.

Загалом через систему освіти передбачається оздоровити за літо близько 40 тисяч київських школярів.

Також значну допомогу в оздоровленні дітей надаватиме і Київська міська рада профспілок, яка відповідно до Регіональної угоди із столичною владою отримала з міського бюджету 2 мільйони 640 тисяч гривень. За ці кошти планується відкрити в Київській області 37 дитячих оздоровниць, у яких за одну зміну відпочиватиме до 8 тисяч дітлахів, та ще 31 оздоровницю в інших регіонах України. загалом, міська рада профспілок планує на ці кошти оздоровити за літо 60 тисяч дітей.

Проте найбільше коштів на оздоровлення дітей витратить Головне управління соціального захисту населення, яке організовуватиме відпочинок, лікування та оздоровлення дітей-інвалідів у віці до 16 років та інвалідів з дитинства до 18 років. На ці потреби місто виділило за рахунок міської комплексної програми «Турбота» 3 мільйони гривень. на них вже придбано путівки до санаторно-курортних закладів в Євпаторії, Одеській області, Миргороді, Прикарпатті та Азовському морі. Також цьому управлінню підпорядковані два будинки-інтернати: Дарницький дитячий будинок-інтернат ІІ профілю для дівчаток та Святошинський дитячий будинок-інтернат ІІ профілю для хлопчиків, в яких на повному державному утриманні перебуває 421 дитина віком від 4 до 18 років з глибокою розумовою відсталістю. Для них також розроблені плани літнього відпочинку, які передбачають проведення виховної роботи, медичного та проти епідеміологічного обслуговування, проведення екскурсій, прогулянок та походів. Ті з вихованців, хто в змозі самостійно пересуватися та обслуговувати себе, будуть оздоровлені в клінічному санаторії Міністерства оборони в Євпаторії, на що з міського бюджету планується витратити 300 тисяч гривень.

Також міська влада потурбувалася і про відпочинок для молоді. Так, Головне управління у справах сім’ї та молоді традиційно координуватиме діяльність структурних підрозділів київської держадміністрації, Київської міської ради профспілок та районних держадміністрацій щодо оздоровлення дітей та студентів столиці. Окрім організації оздоровлення більш як 2 тисяч дітей в дитячих оздоровницях різних регіонів України, Головне управління спільно з Студентською профспілковою асоціацією також планує оздоровити і 2100 студентів денної форми навчання та студентських сімей з дітьми.

Водночас, спортсменами вже традиційно буде займатися Головне управління з фізичної культури та спорту. Ще у лютому цього року було проведено тендер на закупівлю путівок, у якому взяли участь дитячі оздоровчі заклади з Одеської, Миколаївської, Полтавської областей, Криму та Закарпаття.

Також до оздоровлення дітей приєднається і Київський міський центр соціальних служб для молоді, який розробив кілька програм для відпочинку. Наприклад, програма «Заради розвитку» за соціально-реабілітаційною технологією передбачає оздоровлення дітей з функціональними обмеженнями, програми «Допомога» та «Разом» передбачає оздоровлення дітей з пільгових та кризових категорій. Також планується оздоровити 30 сімей з дітьми, хворими на ВІЛ/СНІД в санаторіях, волонтерів, лідерів громадських організацій, органів учнівського самоврядування, талановитої молоді.

Олексій Кашпоровський, "Київ-Прес-Інформ"