ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків

Автор
900
ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків

Документальні фільми та пізнавальні передачі — альтернатива розважальному кіно й інтернет-серфінгу в смартфоні. Також це можливість провести час зі своїми дітьми та дізнатися чимало цікавих речей по світ, у якому ми живемо.

Аби обрати найкорисніші пізнавальні фільми, ми звернулися до експертів Освітнього проєкту "На Урок" та склали список документальних стрічок, що допоможуть підліткам ненав’язливо поповнити знання з біології, фізики, географії та інших дисциплін.

ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків - изображение №1

"Марш пінгвінів"

Французький документальний фільм, що не залишить байдужим нікого. Стрічка вийшла у 2005 році та отримала багато нагород, включаючи Оскар. Це один з найкасовіших документальних фільмів в історії. "Марш пінгвінів" здобув широку популярність завдяки ненав’язливій популяризації сімейних цінностей і детальному відтворенню життя птахів в умовах їх існування.

Стрічка розповідає історію імператорських пінгвінів, які проживають в Антарктиці. Щороку птахи залишають океан і вдаються до виснажливої мандрівки вглиб континенту до своїх родових гніздівель. Там пінгвіни утворюють пари та висиджують пташеня. Умови арктичної зими настільки важкі, що навіть витривалим пінгвінам знадобляться всі зусилля та відданість, аби захистити дитинча та прогодувати його на відстані багатьох кілометрів від мисливських угідь в океані.

наукові фільми для дітей
ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків - изображение №2

"Блакитна планета 2"

Більшість поверхні Землі вкрита водою, що є середовищем, де мешкає багато видів тварин. При цьому у складі океанів варто розглядати низку екосистем і зон — морські глибини, коралові рифи, відкритий океан, узбережжя тощо. Саме вони й стали об’єктом дослідження авторів стрічки "Блакитна планета".

Переглядаючи фільм, діти дізнаються, наскільки розумними можуть бути мешканці океану; як глобальне потепління впливає на коралові рифи; якої стратегії дотримуються при полюванні морські котики. На додачу стрічка має голосовий супровід одного з найвідоміших нараторів ВВС Девіда Аттенборо та саундтрек голлівудського композитора Ганса Циммера.

наукові фільми для дітей
ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків - изображение №3

"Суперспоруди"

Серіал від National Geographic, в якому розкриваються такі теми: мегазаводи, зброя минулого, бойові машини, супермости та грандіозні переїзди. Стрічка прийдеться до вподоби дітям, що захоплюються технологіями, інженерією, будівництвом і хочуть дізнатися про найбільші споруди, створені людством за всю історію. Сюди входять авіаносець Рональд Рейган, грандіозні автобани, перегонові траси, тунель через протоку Ла-Манш, міжнародний аеропорт Кансай, а також історія Алькатрасу, Пентагону, пальмових островів та хмарочосу Бурдж Халіфа в Дубаї.

National Geographic СуперСпоруди
ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків - изображение №4

"Як це зроблено?"

Канадський документальний серіал, що сподобається дітям, чия допитливість істотно перевищує терпіння їхніх батьків. На відміну від попередніх серіалів, кожна серія "Як це зроблено?" триває менш ніж десять хвилин (усього понад 350 випусків) та висвітлює процес створення різних предметів і продуктів. Героєм програми може стати будь-яка річ, від туалетного паперу до шоколаду, кришталевої вази або макаронів. Упродовж кількох хвилин підліток зможе повністю зануритися у процес виготовлення — від добору матеріалів, до розфасовки готового виробу та дізнатись усі технологічні секрети.

як це зроблено фільм
ТОП-5 науково-популярних фільмів для підлітків - изображение №5

"Цукор"

Ви знали, що в середньому, кожен житель планети вживає 40 чайних ложок цукру на день? Тож ми вживаємо у кілька разів більше цукру, ніж необхідно організму та зазвичай, навіть не здогадуємося про це. Наприклад, якщо прибрати з полиць супермаркетів усі продукти зі вмістом цукру, на них залишиться не більше 20% асортименту. Для прихильників здорового способу життя це не надто добра новина, адже вас, фактично, лишили вибору. До речі, соки, хліб, мюслі, макарони, алкоголь, чипси та снеки також містять цукор.

Звісно, підлітки можуть не розуміти, у чому полягає проблема. Саме тому автор фільму проведе своєрідний експеримент, на власному прикладі показавши, як надлишок цукру впливає на наше здоров’я та самопочуття. При цьому фільм знятий у розважальній манері, з анімаціями та спецефектами.

Тож перегляд фільмів — це не лише розвага чи марнування часу, але й цікавий пізнавальний процес. Приємного перегляду разом із дітьми!

фільм цукор

Читайте також: 5 причин постійно читати дітям книжки