Перші підсумки безкоштовної діагностики раку шкіри в рамках соціального проєкту

Автор
Перші підсумки безкоштовної діагностики раку шкіри в рамках соціального проєкту

Нещодавно ми вам розповідали про запуск соціального проєкту "SkinScan Я бережу свою шкіру". А зараз хочемо поділитися першими підсумками.

Отже, нагадаємо, що обличчями проєкту стали десять відомих українок: телеведуча Соломія Вітвіцька, актриса та телеведуча Лілія Ребрик, актриса і продюсер Ірма Вітовська, актриса Даша Трегубова, блогер Даша Квіткова, співачка і композитор Лаура Марті, танцівниця і хореограф Ілона Гвоздьова, чемпіонка світу з фітнесу Санта Дімопулос, телеведуча Надія Матвєєва, олімпійська чемпіонка Анна Різатдінова.

Багато в чому саме завдяки відповідальності та громадської залученості цих дівчат соціальний проєкт "SkinScan. Я бережу свою шкіру" знайшов в цьому році широке публічне звучання.

соціальний проєкт скін скан

Пункт безкоштовної діагностики родимок відкрився 24 травня презентацією фотовиставки зірок, які погодилися виступити особами проєкту з метою залучення уваги людей до важливої та потрібної справи профілактики меланоми в Україні. Протягом акції вони неодноразово закликали співвітчизників прийти і пройти обстеження, розповідали про свій досвід в соціальних мережах, інформували про те, як відбувається процес діагностики, озвучували статистику проєкту.

Я прийняла для себе рішення діагностувати свою шкіру щороку. Особливо після літа і відпочинку в теплих країнах. Адже саме сонце у абсолютній більшості випадків запускає страшні процеси переродження нешкідливих родимок у злоякісні.

— ділиться своїми враженнями про проєкт Ілона Гвоздьова.

Я бережу свою шкіру скін скан

Це страшні, шокуючі цифр, але усі ці діагнози встановлені вчасно, отже — попереду у людей лікування та здорове життя післе нього. Не зволікайте: зробіть перевірку, щоби спати спокійно! Я — одна з десяти амбасадорів проєкту SkinScan — дуже відповідально ставлюся до свого здоров'я і бережу свою шкіру. І мені б дуже хотілося, щоб мій заклик спонукав людей не зволікати на своє здоров’я та регулярно проходити діагностику шкіри!

— говорить Лілія Ребрик.

Я бережу свою шкіру скін скан

34 дні або 272 години — стільки тривала акція безкоштовної діагностики раку шкіри у рамках соціального проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру".

12 лікарів та 5 адміністраторів мережі клінік CALM щодня приходили у мобільний пункт діагностики, розташований в ТРК DREAM TOWN, щоб допомогти всім бажаючим пройти огляд шкіри з дерматоскопом та отримати паспорт шкіри.

Я бережу свою шкіру скін скан

Результат проєкту перевершив всі очікування. Цифри говорять самі за себе:

  • 1647 осіб пройшли безкоштовну діагностику.
  • Близько 20 людей отримали рекомендацію терміново пройти лікування, оскільки їм був поставлений попередній діагноз "меланома".
  • 15 пацієнтів виявилися вражені базіліомою.
  • Виявлено близько 279 випадків диспластичних і 43 блакитних невусів. Всі ці пацієнти потребують видалення, тому що знаходяться у зоні ризику переродження.
  • Наймолодшим пацієнтом в рамках соціального проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру" став 2-місячний малюк. Найстаршим — жінка 84-х років.
  • Крім того, 1308 пацієнтам рекомендовано видалення родимок, кератом, папілом, бородавок та інших новоутворень шкіри в естетичних цілях і цілях профілактики травмування.

Без перебільшення можна сказати, що 40 осіб отримали шанс на своєчасне ефективне лікування, а отже, мова йде про порятунок життів!

Я бережу свою шкіру скін скан

Роблячи аналіз результатів проєкту, я відчуваю неодназначні почуття. З одного боку, я радий, що 1000 чоловік отримали дуже важливі для себе рекомендації, а 40 людям, дуже сподіваюся і вірю, ми врятували життя, адже рак шкіри на ранніх стадіях виліковний на 95-99%. З іншого боку, не втомлююся дивуватися, наскільки низька у наших співвітчизників онкологічна настороженість, наскільки мало люди обізнані про підступність раку шкіри, як багато людей реально недооцінюють небезпеку меланоми і базіліоми. Думаю, така ж ситуація і в регіонах,

— каже засновник проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру", головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький.

Зауважимо, що соціальний проєкт "SkinScan. Я бережу свою шкіру" розширює межі! Наступний крок — виїзд до інших міст України. Перші команди лікарів дерматологів CALM для безкоштовної діагностики населення відправляться до Чернігова, Білої Церкви та Житомира на початку вересня.

Фото: прес-служба