Перші підсумки безкоштовної діагностики раку шкіри в рамках соціального проєкту
- Автор
- Дата публикации
- Автор
![Перші підсумки безкоштовної діагностики раку шкіри в рамках соціального проєкту](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/5/22/43525ee5-7bf7f03f57cbc7076d4474ca59127225.jpg?v=7306_1)
Нещодавно ми вам розповідали про запуск соціального проєкту "SkinScan Я бережу свою шкіру". А зараз хочемо поділитися першими підсумками.
Отже, нагадаємо, що обличчями проєкту стали десять відомих українок: телеведуча Соломія Вітвіцька, актриса та телеведуча Лілія Ребрик, актриса і продюсер Ірма Вітовська, актриса Даша Трегубова, блогер Даша Квіткова, співачка і композитор Лаура Марті, танцівниця і хореограф Ілона Гвоздьова, чемпіонка світу з фітнесу Санта Дімопулос, телеведуча Надія Матвєєва, олімпійська чемпіонка Анна Різатдінова.
Багато в чому саме завдяки відповідальності та громадської залученості цих дівчат соціальний проєкт "SkinScan. Я бережу свою шкіру" знайшов в цьому році широке публічне звучання.
![соціальний проєкт скін скан](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/d/b4/1682ae67-17117bb16556ee81e95a651b35fb1b4d.jpg?v=7517_1)
Пункт безкоштовної діагностики родимок відкрився 24 травня презентацією фотовиставки зірок, які погодилися виступити особами проєкту з метою залучення уваги людей до важливої та потрібної справи профілактики меланоми в Україні. Протягом акції вони неодноразово закликали співвітчизників прийти і пройти обстеження, розповідали про свій досвід в соціальних мережах, інформували про те, як відбувається процес діагностики, озвучували статистику проєкту.
Я прийняла для себе рішення діагностувати свою шкіру щороку. Особливо після літа і відпочинку в теплих країнах. Адже саме сонце у абсолютній більшості випадків запускає страшні процеси переродження нешкідливих родимок у злоякісні.
— ділиться своїми враженнями про проєкт Ілона Гвоздьова.
![Я бережу свою шкіру скін скан](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/a0/cec570cb-b6b1ef3ca58d1adae333cef5b49dea02.jpg?v=7517_1)
Це страшні, шокуючі цифр, але усі ці діагнози встановлені вчасно, отже — попереду у людей лікування та здорове життя післе нього. Не зволікайте: зробіть перевірку, щоби спати спокійно! Я — одна з десяти амбасадорів проєкту SkinScan — дуже відповідально ставлюся до свого здоров'я і бережу свою шкіру. І мені б дуже хотілося, щоб мій заклик спонукав людей не зволікати на своє здоров’я та регулярно проходити діагностику шкіри!
— говорить Лілія Ребрик.
![Я бережу свою шкіру скін скан](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/68/445dd3a5-9fad30985b2e79747af09d859e65f689.jpg?v=7517_1)
34 дні або 272 години — стільки тривала акція безкоштовної діагностики раку шкіри у рамках соціального проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру".
12 лікарів та 5 адміністраторів мережі клінік CALM щодня приходили у мобільний пункт діагностики, розташований в ТРК DREAM TOWN, щоб допомогти всім бажаючим пройти огляд шкіри з дерматоскопом та отримати паспорт шкіри.
![Я бережу свою шкіру скін скан](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/51/cccf2641-c8cbbcc1b0251109e95d8d555a82c51e.jpg?v=7517_1)
Результат проєкту перевершив всі очікування. Цифри говорять самі за себе:
- 1647 осіб пройшли безкоштовну діагностику.
- Близько 20 людей отримали рекомендацію терміново пройти лікування, оскільки їм був поставлений попередній діагноз "меланома".
- 15 пацієнтів виявилися вражені базіліомою.
- Виявлено близько 279 випадків диспластичних і 43 блакитних невусів. Всі ці пацієнти потребують видалення, тому що знаходяться у зоні ризику переродження.
- Наймолодшим пацієнтом в рамках соціального проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру" став 2-місячний малюк. Найстаршим — жінка 84-х років.
- Крім того, 1308 пацієнтам рекомендовано видалення родимок, кератом, папілом, бородавок та інших новоутворень шкіри в естетичних цілях і цілях профілактики травмування.
Без перебільшення можна сказати, що 40 осіб отримали шанс на своєчасне ефективне лікування, а отже, мова йде про порятунок життів!
![Я бережу свою шкіру скін скан](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/4/8f/fbafc329-eccf5ff9cfa725de3fd5dd2374d608f4.jpg?v=7517_1)
Роблячи аналіз результатів проєкту, я відчуваю неодназначні почуття. З одного боку, я радий, що 1000 чоловік отримали дуже важливі для себе рекомендації, а 40 людям, дуже сподіваюся і вірю, ми врятували життя, адже рак шкіри на ранніх стадіях виліковний на 95-99%. З іншого боку, не втомлююся дивуватися, наскільки низька у наших співвітчизників онкологічна настороженість, наскільки мало люди обізнані про підступність раку шкіри, як багато людей реально недооцінюють небезпеку меланоми і базіліоми. Думаю, така ж ситуація і в регіонах,
— каже засновник проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру", головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький.
Зауважимо, що соціальний проєкт "SkinScan. Я бережу свою шкіру" розширює межі! Наступний крок — виїзд до інших міст України. Перші команди лікарів дерматологів CALM для безкоштовної діагностики населення відправляться до Чернігова, Білої Церкви та Житомира на початку вересня.
Фото: прес-служба