"Хаппі та її суперсила": чому потрібно звернути увагу на цю книгу

Автор
"Хаппі та її суперсила": чому потрібно звернути увагу на цю книгу

Книга "Хаппі та її суперсила" — це ідеальний початок для обговорення з дітьми 5-10 років безпечного використання Інтернету.

"Хаппі та її суперсила" — це історія про черепашку на ім’я Хаппі. Вона вчиться у молодшій школі і як більшість дітей полюбляє користуватися гаджетами. Одного дня в соціальній мережі Хаппі отримує запит на дружбу. Черепашка його приймає і спілкується з тритоном. Куди саме приведе Хаппі ця дружба?

Авторка книги — Іра Бова. Коли вона була ще дитиною, то вперше стикнулася із ризиком сексуального насильства. На щастя, все обійшлося, але Іра назавжди запам’ятала, що ходити увечері парками одній — ідея не найкраща. Уже в дорослому віці в соцмережі авторка натрапила на кіберзлочинця. Тоді, будучи мамою, вона усвідомила, наскільки небезпечним може бути віртуальний світ не тільки для дорослих, але і для дітей.

книга Хаппі та її суперсила

Іра почала вивчати тему, відвідувати тематичні події, щоб зрозуміти, як захистити свою дитину. І тоді у неї з’явилася ідея написати казку. Саме тоді вона потрапила на курс від фонду Олени Пінчук, на якому радниця з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-прем'єр-міністрі — Міністрі цифрової трансформації та засновниця освітнього проєкту #Stop_sexтинг Анастасія Дьякова проводила заняття для батьків "Про що потрібно говорити з дитиною за сніданком, або новинки Інтернет-безпек". Під час розповіді вона згадала, що команда проєкту #Stop_sexтинг мріє видати для українських дітей книгу про безпеку в Інтернеті. Тож "карти зійшлися". Після виступу Іра познайомилася з Анастасією і поділилася ідеєю написати казку на цю тему.

Невдовзі Іра створила дитячу казку про черепашку "Хаппі та її суперсила", а ілюстраторка Лєна Барді допомогла з неймовірними малюнками. Книгу надрукувало видавництво "Талант" у партнерстві з проєктом #Stop_sexтинг.

секстинг

З кожним днем все більше сімей стають шанувальниками черепашки Хаппі. А це означає, що місія — захистити дітей від кіберзлочинців — здійснюється!

Як ви можете допомогти захистити дітей в Інтернеті:

  • Проведіть час разом із своєю дитиною за читанням казки, спільною грою та складанням пазлу. Нехай основною темою вашого вечора стане онлайн безпека з Хаппі.
  • Будемо вдячні, якщо ви зможете поділитися історією черепашки Хаппі із іншими батьками та допоможете їм вберегти власних дітей від небезпек в Інтернеті з відміткою @Stopsexting.ua у соціальних мережах
  • Долучайтеся та розкажіть іншим батькам про вебінар щодо безпеки дітей в Інтернеті, який відбудеться 14 грудня о 19.00 у прямій трансляції на YouTube-каналі.

Пам’ятка для батьків щодо Інтернет-безпеки дітей

  • Використовуйте батьківський контроль і дитячі версії додатків, наприклад, YouTube Kids або Safe Search Kids.
  • Перевіряйте налаштування конфіденційності в додатках, якими користується дитина: доступ до геолокації, дозвіл на отримання особистих даних (номеру телефону, e-mail та інше).
  • Обговоріть з дитиною час, який він/вона може проводити в онлайні, сайти для відвідування і інформацію, якою можна ділитися. Визначте вдома зони, де дитина не повинна використовувати гаджет: наприклад, у ванній кімнаті або в спальні перед сном.
  • Цікавтеся іграми і додатками, якими користується дитина. Звертайте увагу на вікові рекомендації.
  • Будьте відкриті до розмови, якщо дитина вирішила поділитися з вами чимось, що засмутило її/його в Інтернеті, спокійно вислухайте та дайте поради.
  • Спілкуйтеся із батьками однокласників або ровесників своєї дитини про безпеку в Інтернеті. Діліться інструментами та порадами, які використовуєте для своїх дітей.
  • Не забувайте про самоосвіту: наприклад, на сайті проєкту та у соцмережах #Stop_sexтинг є багато порад для батьків, довідник з безпечного користування Інтернетом та актуальна інформація щодо захисту дітей.