Як одягати взимку дітей різного віку: поради для холодної та теплої зим

Автор
Як одягати взимку дітей різного віку: поради для холодної та теплої зим

Клімат суттєво і швидко змінюється, тож важко наперед передбачити, якою буде зима цього року: морозною та засніженою, як раніше, чи каліфорнійською теплою, як торік. Для того, щоб спростити завдання, що стоїть наразі перед батьками — який зимовий одяг обрати, щоб у ньому не було ані спекотно, ані холодно за будь-яких умов дітям різного віку, ми, разом з фінським брендом дитячого одягу Reima, зібрали корисні поради для оптимального підбору гардеробу.

Reima одягає дітей по всьому світу вже 75 років, і головні пріоритети бренду — комфорт юних дослідників, спокій їхніх батьків та екологічність. Тому одяг та взуття Reima є волого- та брудовідштовхуючим, зносостійким, не містить шкідливих просочувань — фторвуглеродів, легко переться та носиться минімум два сезони.

0-1 рік

Найважливіше у цей період: дитина мало рухається.

Новонародженим малюкам взимку треба забезпечити комфорт та тепло. Зазвичай, діти такого віку на вулиці майже завжди сплять або спокійно споглядають світ. Їм потрібно щось м’яке і тепле, обов’язково гіпоалергенне та зручне для батьків на випадок, якщо дитину треба буде швидко роздягнути та одягнути.

У цьому випадку краще брати конверти-трансформери з закритими ніжками — тоді не буде потреби шукати взуття. Як утеплювач, малюкам гарно підійде пух та пір’я (при покупці важливо звернути увагу на сертифікацію цих матеріалів — відповідність стандартам RDS засвідчуватиме безпечність та екологічність матеріалу).

Також у Reima розробили унікальну тканину з додаванням карбонізованих частинок меленої кави. Ці частинки, розподілені на тканині, мають унікальну поверхню, що вбирає та утримує тепло. Також цей матеріал гарно протистоїть статичній електриці та має антибактеріальні властивості. Тож поки мама з татом грітимуться чашечкою ароматної кави під час прогулянки, тепло їх малюка також утримуватиметься кавовими зернами.

1-3 роки

Найважливіше у цей період: дитина швидко росте.

Цей вік — непростий час для батьків. Малюк вже багато рухається, проте не завжди робить це обережно. Це період сидіння в калюжах, падінь в бруд та танців під дощем без парасолі, а під снігом — з висолопленим язиком. У такому віці одяг та взуття дитини мають пройти усі можливі краш-тести. Купувати варто лише зносостійкі матеріали, фасони, продумані для дітей такого віку: з більш щільною тканиною на колінах для тих, хто вирішить повзати асфальтом, носками чоботів, захищеними спеціальною гумою та просоченнями, що не пропускають вологу і до того ж не містять шкідливих речовин, зокрема ПФУ. Варто звернути увагу на проклейку швів та зручність: шапки-шоломи, що не сповзуть та закриють і вуха, і шию, комбінезони, які не пропустять нічого зайвого, або окремі штани та куртка, якщо дитині доведеться заходити у приміщення і роздягатись.

Також у цей період діти дуже швидко ростуть, що, хоч і природньо, але часом лякає батьків. Справжній конфуз — придбати комбінезон на початку зими, і не влазити в нього під кінець сезону. У Reima є запас +6 см на зріст у кожній моделі. Тож одяг, швидше за все, не тільки прослужить до кінця першого сезону, а й залишиться на другий.

3-5 років

Найважливіше у цей період: Дитина дуже активна

Найкращий час, щоб перевірити планету на міцність якраз припадає на цей період. Діти, які активно пересуваються та багато граються, жодної хвилини не сидять на місці та можуть сильно пітніти та перегріватися, якщо не попіклуватися про їхній одяг. У такому віці дуже важливою є функціональність одягу: він має бути тонким і легким, щоб не заважати дитині рухатися, має вбирати вологу та давати тілу дихати при високій активності.

Тут на допомогу приходять шари: базовий — термобілизна, проміжковий — наприклад, фліс і верхній — куртка чи комбінезон. За допомогою трьох шарів дуже легко регулювати комфортну температуру для дитини. До того ж це не обмежує рухів, оскільки шари є тонкими, але теплими. Грамотна робота з шарами допоможе з одних і тих самих речей зібрати луки на різну погоду: від 0 +5 до -20.

6-10 років

Найважливіше у цей період: дитина ходить до школи.

Одяг школяра має бути продуманим з різних сторін. По-перше, у такому віці дитина вже, швидше за все, не носитиме те, що їй не подобається по стилю, тож вимоги до дизайну речей виходять на перший план. Батькам варто обирати не просто трендові речі, а ті, що будуть актуальними поза часом. Це дасть можливість передати річ від старшої дитини молодшій, або носити два сезони поспіль.

Комбінезони у такому віці вже будуть не дуже зручними, тож краще зупинити вибір міського зимового вбрання на куртці чи парці. Бажано тонкій та мембранній, щоб вона не заважала рухатись і носити рюкзак чи сумку до школи, а також верхній одяг має гармонійно комбінувалася з джинсами, брюками та сукнями, у яких діти ходитимуть у школу та на гуртки.

10-16 років

Найважливіше у цей період: дитина пересувається містом самостійно

З точки зору безпеки, одяг для підлітків потрібно обирати усвідомлено, тож варто звернути увагу на світловідбивачі. На будь-якому дитячому одязі та аксесуарах мають бути світловідбивні елементи, а ще краще — візерунки, розташовані на всій площі виробу. Крім того, що це гарно виглядає, це також забезпечує високий рівень безпеки під час пересування містом, адже зменшує ризик аварій — дитину добре видно в темряві.

Підліткам, як і школярам, важливий їхній зовнішній вигляд, тож варто обирати моделі, які дитина зможе "підігнати" під себе: відчепити капюшон, регулювати ширину в талії та манжети. А беручи до уваги свідомий вибір сучасних підлітків, варто обирати веганські одяг та взуття, що не містять натуральних шкіри та хутра та виготовлені з екологічних компонентів. Речі, що не вбивають, а рятують планету — гарний вибір для сучасної молоді.

Висновки

  1. Головний принцип формування дитячого гардеробу — одяг та взуття мають відповідати меті, для якої обираються: комбінезони, конверти та шапки-скафандри для малюків, окремі куртки та штани для дітей старшого віку, тканина, що не промокає — для всіх, світловідбивні елементи для тих, хто самостійно пересувається містом.
  2. Регулювати температурний режим вбрання можна за допомогою тонких функціональних шарів — це дає змогу шкірі дихати, волозі не накопичуватися, а одній і тій самій речі носитись у різну погоду та не перегрівати чи не давати дитині замерзнути.
  3. Тонкий за відчуттям одяг, який утримує тепло — велика перевага. Таке вбрання не сковує рухів і дає можливість активно пізнавати світ.

Реклама