12 традиційних страв на Святвечір 2020
- Автор
- Дата публикации
- Автор
За традицією на святковому столі у Різдвяний вечір 2020 має бути дванадцять страв. Для деяких господинь може бути досить складно знайти рецепти страв та встигнути все приготувати. Але якщо деякі інгредієнти підготувати заздалегідь та зробити кілька простих та смачних страв, виконати це святкове завдання стане набагато простіше.
Пропонуємо вам добірку рецептів 12 страв на Різдво 2020, які допоможуть будь-якій господині швидко та легко приготувати святкову вечерю.
12 пісних страв на Різдво 2020: рецепти
Кутя з маком
Для приготування куті потрібно: півлітрова банка пшениці, 100 г посічених волоських горіхів, 200 г маку, 100 г родзинок, півлітра кип’яченої води, 1 ложка меду.
-
Пшеницю очистити від луски та промити кілька разів. Потім залийте окропом, щоб зерно було покрите, та варіть у горщику. Вогонь зробіть повільним, але якщо вода википить, додайте ще. Солити не треба. Варіть, поки пшениця добре не розпариться. Потім додавайте солодощі.
-
Мак промийте та запарте окропом на три години. Потім можна його протерти в макітрі, засипати цукор, мед.
- Горіхи краще підсушити у духовці чи на пательні, трохи підсолити, а потім додавати у мак. Волоські горіхи можна замінити підсмаженим мигдалем. Родзинки теж добре промиваємо та запарюємо на 20 хвилин. Якщо хочете зробити дещо смачніше, запарювати родзинки можна узваром. Також додайте трохи цукатів та сушених абрикосів, якщо є.
Оселедець на подушці з яблук
Для маринаду на 3-4 риби треба: вода, оцет, сіль, цукор, кілька горошин духмяного перцю.
-
Оселедці необхідно випотрошити, відрізати голови та зняти шкірки, видалити кістки, перекласти кільцями цибулі. Звареним та охолодженим маринадом залийте риби та залиште на добу у холодильнику.
-
З мочених яблук робимо салат. Яблука треба грубо перетерти або порізати соломкою. Ріпчасту цибулю ріжемо, додаємо кілька крапель лимонного соку, сіль, густу сметану та перемішуємо з яблуками.
- Викладіть салат на таріль, зверху розкладіть окремі шматочки маринованого оселедця.
Бочковий оселедець в олії з журавлиною
Для приготування оселедця необхідно: оселедець, ріпчаста цибуля, лимон, оцет, журавлина, олія.
-
Цибулю ріжемо кільцями, додаємо сіль та сік лимону, трохи цукру та кілька крапель оцту. Розімніть цибулю добре руками.
- Оселедець вичищаємо та готове філе ріжемо на порції, викладаємо на тарілці, посипаємо підготовленою цибулею, додаємо журавлину та олію.
Салат з червоної капусти та оселедця
Для приготування салату: червона капуста, оселедець, мочені яблука, лимон, варена квасоля, олія.
-
Червону капусту треба дуже тоненько нашинкувати, посолити та пом'яти, а також трохи залити кропом, щоб вона була м'якішою та приємнішою на смак. Потім додати сік лимону та цибулю, порізану кільцями, та ще добре розім'яти.
- Філе оселедця наріжте невеликими шматками. Яблука наріжте соломкою. Усі інгредієнти змішуємо у салатниці та додаємо вареної квасолі, добре заправляємо олією.
Салат по-львівськи
Для приготування салату потрібно: буряк, чорнослив, волоські горіхи.
-
Буряк для цієї страви краще запекти, ніж варити. Запечений буряк поріжте соломкою. Чорнослив ретельно промийте та на кілька хвилин залийте окропом. Горіхи підсмажте або тільки підсушіть на пательні та відсійте луску.
- Салат заправте олією із соком лимону та додайте сіль за смаком.
Гриби з соусом
Для приготування грибів треба: 3-4 білих гриба або печериці, борошно, цибуля, сіль.
-
Білі гриби треба замочити з вечора, печериці можна готувати одразу. Але з печериць також краще зробити відвар. Готові гриби треба порізати та підсмажити разом із цибулею.
- Окремо готуємо соус: борошно підсмажити з олією, додати сіль та подрібнені гриби. Наприкінці треба змішати соус, гриби та додати трохи грибної юшки.
Теплий салат з квасолею
Для приготування теплого салату треба: варена квасоля, часник, цибуля.
Квасолю треба зварити заздалегідь, натерти часник та ретельно перемішати. У салат можна додавати горіхи та смажену цибулю. Солити за смаком та заправляти олією.
Запечена риба
Щоб запекти рибу, вам знадобиться: морська риба, лимон, імбир, прянощі.
-
Оберіть будь-яку велику морську рибу, наприклад, лосось. Рибу треба почистити та випотрошити. Можете вибрати зовсім всі кістки та готувати таким чином філе.
-
Рибу необхідно посипати сіллю та чорним перцем та покласти на фольгу. В середину тушки можна покласти трохи фенхелю чи кропу. Зверху та з усіх боків добре обкласти лимоном та пластівцями імбиру. Потім все загорніть та відправте у духовку на 45 хвилин запікатися при 200 градусів.
- За кілька хвилин до готовності трохи розкрийте риби, щоб з'явилася скоринка.
Пісний борщ з вушками
Для приготування борщу треба: буряковий маринад, буряк, гриби, капуста, морква, зелень.
-
Для заправка можна взяти буряковий маринад. Його роблять заздалегідь, десь за тиждень. Чищений буряк нарізають дрібненько, складають у банку та заливають водою. Зверху треба покласти шматочок чорного хлібу, закрити банку, залишивши маленьку щілину для повітря, та залишити на кілька днів у теплі.
-
Щоб приготувати пісний борщ, візьміть два буряки, капусту, моркву, сушені гриби та зелень.
-
Буряки, моркву та гриби варіть у каструлі до готовності. Потім вийміть буряк та поріжте соломкою, а краще потріть крупно. Моркву можна також потерти.
-
Ложку борошна необіхдно підсмажити з олією на пательні та вилити у борщ, додати буряк, моркву, зелень, порізані гриби та буряковий маринад. За смаком звичайно додають трохи цукру.
-
Вушка роблять з тіста та грибної начинки. Для вушок треба замісити тісто на воді та борошні з сіллю. Гриби для начинки дрібно нарізають та трохи підсмажують, потім закривають їх у тісто та варять до готовності.
- Вушка кладуть на тарілку та заливають борщем. За бажанням можна додати сметану.
Вареники з картоплею
Для приготування вареників з картоплею необхідно: борошно, вода, картопля, цибуля, сіль.
-
Картоплю відварюємо та робимо пюре. До пюре додаємо підсмажену цибулю та ретельно перемішуємо, не забуваємо посолити.
- Тісто робимо з борошна та води, щоб воно було пісне. Розкатане тісто ріжемо на шматочки, у які загортаємо начинку. Варити в окропі до готовності 7 хвилин.
Голубці з грибами
Щоб приготувати пісні голубці без м'яса: капуста, гриби, морква, цибуля, рис.
-
По-перше, треба підготувати капусту. Для цього вирізаємо качан та проварюємо капусту 10 хвилин. До каструлі додаєм сіль, трохи оцту та цукру, духмяного перцю. Коли капусту витягли з окропу, вона буде добре розбиратися на окремі листки. Також треба вирізати товсті частини.
-
Рис також варто підготувати: залити окропом та проварити 5 хвилин.
-
Для «фаршу» дрібненько поріжте гриби та обсмажте. До них додайте порізану чи потерту моркву, та подрібнену підсмажену цибулю.
- До охолодженого рису додаємо грибний «фарш» та все перемішуємо. Добре перемішану начинку загортаємо у капустяне листя. Потім викладаємо у горщик чи інший посуд, заливаємо капустяною юшкою та запікаємо 1 годину у духовці.
Традиційний узвар
Щоб приготувати різдвяний узвар, вам потрібно: сушені фрукти та цукор.
-
Сушені з літа фрукти (абрикоси, яблука, груші та інші) треба ретельно вимити та залити окропом. Варити під закритою кришкою близько години.
- Додати цукор або мед за смаком.
Сподіваємося, вам сподобаються ці рецепти пісних страв до Святвечора 2020 і ваш різдвяний стіл буде не тільки корисним, а і дуже смачним і святковим.