Католицька Паска 2015: дата та традиції

Автор
Католицька Паска 2015: дата та традиції

Паска для католиків, як і для православних – найбільше релігійне свято. Але, оскільки традиції в католиків та православних дещо різні, Паску вони теж святкують нарізно.

Католицька Паска відзначається у першу неділю першого повного місяця після весняного рівнодення. В різні роки це випадає на дату від 22 березня до 25 квітня. Цього року католицька Паска відзначатиметься 5 квітня. Але дата – це не єдине, що відрізняє католицьку Паску.

По перше, католики та православні мають різні погляди на піст, що передує Великодню. У православних він більш тривалий і більш суворий: не можна їсти не тільки м’ясо, а й рибу, молочні продукти. Католики ж дозволяють собі всі продукти, крім м’ясних, суворого посту дотримуються лише в Попільну середу, Страсну п’ятницю та Велику суботу. Різне й великоднє богослужіння.

Віруючі католики пізно вночі вирушають в костел на всенічне служіння. Після служби Свяченою водою кроплять яйця і всю великодню їжу, а святий вогонь розносять по домівках і запалюють спеціальні великодні свічки, які очищають житло.

Для дітей Великдень - це весела гра. В будинку і навколо нього для них заховано безліч Великодніх яєць – дарунків від Великоднього Кролика. Саме Кролик є символом Паски в католицькій традиції. Яйця він лишає не тільки кольорові курячі, а й шоколадні, з різними ласощами всередині. Зі знайденими яйцями дітлахи затівають гру: катають їх з гори. Молодь ходить по хатах і співає вітальні пісні, за що їм віддячують, даруючи здобний хліб і крашанки.

Після богослужіння сім'ї сідають за святковий обід. На столі обов'язково є яйця або страви з яєць. Весь великодній тиждень в костелах проводяться святкові богослужіння, а на вулицях міст і сіл грають театри з постановами на релігійну тематику.

ФОТОпозитив: оформление пасхальной корзины

Пасха 2015: рассказываем детям о празднике

.