Щодо недопущення використання дитячої праці

Заступник генерального директора Федерації роботодавців України Василь Надрага переконаний, що в Україні, так само, як і в інших пострадянських країнах, існує проблема дитячої праці в найгірших її проявах.

За інформацією Василя Надраги, ця проблема в Україні стоїть не так гостро, як на Кавказі чи в країнах Середньої Азії, «однак вона все ж таки є». «Те, що ми почули і дізналися, свідчить про те, що в усьому світі цій проблемі приділяють дуже велику увагу. Причому, це стосується як пропаганди через суспільні інститути, такі як школа, так і через організації роботодавців. А саме на Заході вже усвідомили, що дитяча праця є не лише антигуманною, але й економічно не вигідною, адже держава втрачає майбутнього кваліфікованого працівника. Цікавий приклад: вже є прецеденти, коли підприємства бойкотували організації, підприємства чи фірми, які в виробничому ланцюзі використовували дитячу працю. Це свідчить про те, що людство вже через економічні важелі починає боротися з цим явищем», – розповів він.

Василь Надрага окреслив основні кроки Федерації роботодавців в цьому напрямку. Передусім: інформування та проведення роз’яснювальних робіт не тільки серед членів Федерації, але й усіх представників бізнесу. По-друге, Федерація докладе максимум зусиль аби застерегти підприємців, що проблема використання найгірших форм дитячої праці – це проблема не лише України чи пострадянських країн, а всього світу. А відтак, світова спільнота пильно стежить за дотриманням правил через такі організації як МОП та МОР. Тому Україні не вигідно бути серед країн, які є найгіршими. Також, відзначив Надрага, Федерація буде доносити ідею, що з проблемою використання дитячої праці потрібно боротися разом: роботодавцям, профспілкам та державі.

Крім того, заступник Генерального директора відзначив, що «в процесі обміну досвідом з колегами з молдавської делегації, стало відомо, що роботодавці Молдови підписали меморандум – етичний кодекс поведінки роботодавців». Цей та інший досвід, запевнив він, Федерація буде поступово втілювати в Україні. І хоча ситуація в нашій державі не найгірша, однак проблема існує: дітей використовують для роботи і в сільському господарстві, і в нелегальному видобутку вугілля, як то «славнозвісні» «копанки» тощо.

На завершення, Василь Надрага висловив сподівання, що в цій справі Федерація знайде собі вірних союзників в особі профспілок та виконавчій гілці влади, тому що ця проблема загальнонаціональна і вирішити її можливо тільки разом.

Нагадаємо, 30-31 жовтня в Баку (Азербайджан) відбулася Міжрегіональна Конференція для роботодавців з обміну досвідом та вживання заходів в боротьбі з викорінення найгірших форм дитячої праці. Організаторами заходу виступили Бюро з діяльності роботодавців МБП у співпраці з Міжнародною програмою МОП з викорінення дитячої праці (ІРЕС) та Національною конфедерацією організацій підприємців (роботодавців) Азербайджану. Від Федерації роботодавців України участь у заході брали заступник Генерального директора ФРУ Василь Надрага та директор департаменту ФРУ з соціальної політики Тетяна Редько.