Святий Миколай - найперший помічник у скруті та хворобах

Автор
Святий Миколай - найперший помічник у скруті та хворобах

Якщо ви потрапили в скрутну ситуацію і не знаєте, що робити, чи тяжка недуга забирає у вас останні сили і надію, зверніться по допомогу до Святого Миколая. Православна церква називає його найпершим заступником і помічником усіх знедолених і нещасних.

Святість проявилася з пелюшок

Батьки Святого Миколая-чудотворця - Феофан і Нонна - жили в стародавній Лікії. Вони були заможні, благочестиві та милосердні до бідних. Одне засмучувало - у них не було дітей. Вони не переставали просити Бога дати їм дитину, обіцяючи присвятити її Господу. Молитва була почута, і Нонна народила сина, якого назвали Миколою.

З перших днів життя немовля вражало батьків та всіх оточуючих незвичайною поведінкою. За переказами, воно приймало материнське молоко лише з правої груді, а по середах і п'ятницях їло лише один раз.

Батьки дали сину добру освіту, навчили його жити за християнськими заповідями. В юності він уникав будь-яких розваг, притаманних його віку, проводив свої дні в читанні божественних книг та в молитві. Таке благочестя юнака дивувало все місто. Коли ж він прийняв сан священника, багатьом здавалося, що це не людина, а ангел у плоті.

Врятував батька від бідності, доньок від безчестя

Хоча Св. Миколай уникав будь-якої показовості, жив надзвичайно скромно, про його незвичайну доброту, щедрість і благочинність дуже скоро заговорили не лише місцеві жителі. Після смерті батьків Св. Миколай отримав багату спадщину. Розпорядився він нею по-своєму: роздав усе майно бідним і нещасним. Ось лише один випадок з багатьох, про який дійшли свідчення до нас. У місті Патарх жив багатий чоловік, у якого було три доньки, що славилися красою. Та багатій утратив своє майно і став дуже бідним. У відчаї він вирішив торгувати красою своїх доньок, щоб таким чином отримати для себе і для них засоби для існування. Про це довідався Св. Миколай і вирішив врятувати цю родину. Дочекавшись глибокої ночі, підійшов до хатинки бідняка і вкинув через віконце вузлик із золотом. Коли господар знайшов його зранку, не міг повірити своїм очам. А переконавшись у реальності подарунка, подякував Господу і видав за ці гроші старшу доньку заміж. Святитель Миколай, побачивши, що благодіяння принесло гарний результат, через деякий час уночі підкинув їм ще вузол із золотом. Тож батько отримав можливість одружити і другу доньку. Він сподівався, що Бог допоможе і третій його дитині. Але твердо вирішив вистежити благодійника, щоб подякувати йому. Він не спав кілька ночей і коли почув звук монет на підлозі, вийшов з будинку. Побачивши єпископа Миколая, зі словами подяки упав перед ним на коліна.

Ось чому в Європі і нині на Новий Рік прийнято роздавати подарунки в костюмі Св. Миколая з торбинкою.

За свого життя Св. Миколай зробив безліч чудес: зупиняв буревії, рятував моряків від загибелі, припиняв війни, визволяв із в'язниць. Адже його праведні й чисті молитви доходили до Бога, і Господь здійснював його прохання.

Після молитов до чудотворця відступають найтяжчі недуги

І після смерті Чудотворця люди продовжують отримувати від нього поміч.

При деяких монастирях і досі зберігаються рукописні книги, в яких люди свідчать про дива в їхньому житті (з вказівкою імен, місця проживання та точних дат), що сталися після звернення до Святого Миколая.

Приміром, рукопис Радовицького монастиря містить розповіді про зцілення найрізноманітніших хвороб завдяки допомозі Святителя: сліпоти, кульгавості, глухоти, сухорукості, паралічу, серцевих недуг, печалі, немічності, розслабленості тощо. Дехто після молитов одужував несподівано, дехто уві сні бачив Святого Миколая, чув його настанови.

Ось яка історія сталася з відомим дуже багатим російським купцем Федором Верещагіним. Несподівано цей чоловік дуже захворів. Дійшло до того, що він уже не лише не міг ставати з ліжка, а й рухати руками та ногами. Не допомогли йому ні найкращі лікарі, ні різноманітні ліки. У такому стані він пролежав кілька років. Аж поки одного разу родичі не переконали його звернутися по допомогу до Святого Миколая. Чоловік прислухався до поради. Він згадав усі свої гріхи, щиро в них покаявся і став благати допомоги у Святителя. І чудотворець почув його молитви. Невдовзі, коли хворий заснув, до нього з'явився Св. Миколай з такими словами: навіщо ти печалишся своєю недугою і невпевнено кличеш Святителя Миколая? Якщо хочеш бути здоровим, поспіши в храм, названий іменем, до якого ти звертаєшся, і скоро будеш здоровим". Проснувшись, купець і наяву встиг помітити сивоволосого благовидного чоловіка, який стояв біля ліжка. Зранку він розповів про нічне видіння рідним, і його на руках унесли до вказаного храму, поклали перед чудотворним образом. Коли почався молебень, хворий став зі всією щирістю просити полегшення для себе, а під час читання Євангелія раптом звівся на ноги і почав голосно славити Бога. І став купець зовсім здоровим, наче й не було тяжкої виснажливої хвороби та душевного відчаю.

Цей та сотні тисяч подібних випадків учать нас: ніколи не можна втрачати надію. В Україні, як і в усьому світі, Св. Миколая дуже шанують. На його честь названо багато храмів, його образ можна побачити в кожній церкві. Ікони з його зображенням є в багатьох домашніх оселях, а також у подорожніх, водіїв, моряків, які вважають його своїм заступником. У церкві можна замовити молебень Святителю, а можна стати перед його іконою вдома і прочитати молитви та акафіст Св. Миколаю, які є в молитовниках. Головне, щоб прохання йшло від самого серця, було чистим і щирим. І диво станеться.

Газета " Здоров'я і довголіття " № 11, 23-29 вересня 2004 року