Кожній дитині – сім`я - результати опитування

Кожній дитині – сім`я - результати опитування

У 2006 році «Соціальна служба «Віфанія» отримала грант Українського фонду соціальних інвестицій на реалізацію нового проекту, присвяченого розвитку сімейних форм влаштування дітей в Хмельницькій області. «Просканувавши» питання, ми зробили висновок, що ця тема зовсім не нова, пошуком та підтримкою прийомних батьків та усиновителів займають і державні служби, і громадські організації. Але показники міжнародних усиновлень наполегливо перемагають кількість «вітчизняних історій». Чому ж українці не наважуються взяти дитину з дитячого будинку? Чого остерігаються? В чому потребують допомоги і які питання досі залишаються без відповіді?

Ці запитання підштовхнули нас до проведення опитування звичайних українських людей. Почавши зі своїх знайомих, їхніх колег та друзів (людей зовсім різних професій та рівня достатку) ми зібрали близько 70 анкет. Отримавши підтримку сайтів likar.info та uaua.info, ми отримали ще понад 100 відповідей. На основі зібраних даних можна впевнено робити певні висновки. Отже…

Переважно респондентами стали жінки 25-35 років, які мають власних дітей. Цікаво, що 24 респонденти мають прийомних або усиновлених дітей, тобто ми отримали також відповіді «фахівців», які мають власний досвід прийняття дитини в сім’ю.

Більшість опитуваних знають (хоча б в загальних рисах) особливості різних форм влаштування дітей в родину (78%).

Найбільші хвилювання викликає тривалість і заплутаність процедури оформлення документів; потреба забезпечувати нового члена родини та важкість адаптації дитини до нового оточення. Дуже приємно, що лише декілька опитуваних вважають, що тих, хто усиновили або взяли прийомну дитину, можуть вважати неповноцінними батьками.

Лідерами по переконливості та боротьбі з сумнівами визначено консультації фахівців (лікар, психолог, юрист та ін.), розмову з тим, хто вже взяв дитину на виховання та проходження повного курсу навчання для батьків.

І найбільш оптимістична новина: переважна більшість опитуваних не відкидає можливості і самим стати прийомними батьками. А 14 респондентів найближчим часом стануть «новими» батьками та запросять маленького члена родини в новий дім, щоб подарувати йому довгоочікувану любов та тепло.

На основі Ваших анкет, які відображають реальне ставлення до усиновлення та прийомного батьківства, ми спробуємо сформувати ефективну інформаційну кампанію. Щоб припущення могло підтвердитися реальними даними, сумнів розвіяли досвідчені фахівці, а якомога більше маленьких українців вперше побачили своє усміхнене личко на СІМЕЙНІЙ фотокартці.

Дякуємо всім, хто не пошкодував часу та зусиль для нашого спільного проекту. Окрема подяка сайтам LIKAR.INFO та UAUA.info за підтримку нашої ініціативи.

Результати опитування можна подивитись тут (72 Кб).

Ознайомитись с додатковими пропозицiями респондентiв можна тут (47 Кб).